Home

Info WCA z DXClustera

Logowanie

Wyszukiwanie WCA

Zamiana kodów SP/WCA


kod krajowy
kod WCA

 

Program dyplomowy Zamki w Polsce
IX ZJAZD KASZTELAŃSKI KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SQ2BNM   
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 17:08

IX  ZJAZD KASZTELAŃSKI 
TORUŃ 25 – 27 wrzesień 2015r.
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 3


Witamy w wiosennym nastroju !


Akredytacja miejsca Zjazdu Kasztelańskiego TORUŃ 2015 zakończona pozytywnie !!!!!  Pozwoliliśmy sobie jako organizatorzy wykorzystać obecność Naszego miłościwie nam prezesującego w Bractwie Zamkowym Marka SQ5GLB w Toruniu w ramach objazdu i pracy z fortów toruńskich i pokazać mu miejsce tegorocznego Zjazdu Kasztelańskiego. W imieniu organizatorów obowiązki przewodnika pełnił Irek SP2MSF. Moja skromna osoba była niestety nieobecna fizycznie Toruniu w związku z czym Irek SP2MSF  pocił się sam  ;-))))

Wywiązał się ze swojej roli bardzo dobrze, o czym świadczą między innymi pozytywne komentarze Marka SQ5GLB na pasmach.

W dzisiejszym komunikacie garść informacji o zamkach w Toruniu i w jego okolicach – szczególnie przydatnych w okresie Zjazdu Kasztelańskiego TORUŃ 2015.

Więcej…
 
IX ZJAZD KASZTELAŃSKI KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 marca 2015 16:58

Witamy serdecznie !

Czas na kolejną porcję informacji zjazdowych i około zjazdowych ;-))))
Jak już pisaliśmy w  komunikacie organizacyjnym  Nr 1 główna część IX Zjazdu Kasztelańskiego  TORUŃ 2015 realizowana będzie w oparciu o fort IV Twierdzy Toruń   – patrz: www.fort.torun.pl. Tutaj znajduje się główna baza noclegowa i spotkaniowa Zjazdu. Tutaj również czeka Nas sporo atrakcji o które zadbali organizatorzy Zjazdu – m.in. zwiedzanie fortu z przewodnikiem, pokazy oraz własnoręcznie wypiekanie toruńskich pierników i wiele innych atrakcji, które są na razie Naszą tajemnicą.

Więcej…
 
IX ZJAZD KASZTELAŃSKI KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SQ2BNM   
czwartek, 05 lutego 2015 19:10

IX  ZJAZD KASZTELAŃSKI 
TORUŃ 25 – 27 wrzesień 2015r.
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 1


Czujemy się zaszczyceni, że Nasza propozycja  zorganizowania Zjazdu Kasztelańskiego w Toruniu spotkała się z taką dużą przychylnością Rady Bractwa Zamkowego. Mamy nadzieję, że spełnimy prawie wszystkie oczekiwania uczestników oraz gości Zjazdu, którzy zjadą do grodu Mikołaja Kopernika i będą chcieli w pięknym Toruniu spędzić niezapomniane chwile w ostatni weekend września br. (25 – 27.09.2015r.).

Stopniowo będziemy przekazywać istotne informacje dotyczące miejsca Zjazdu, zakwaterowania, wyżywienia oraz atrakcji, które przygotowaliśmy dla członków Bractwa Zamkowego,  osób towarzyszących oraz gości Zjazdu Kasztelańskiego TORUŃ 2015.
Poszerzamy trochę formułę Zjazdu, trzymając się jednocześnie głównych zarysów spotkania piątkowo – niedzielnego. Oprócz aktywowania zamków i fortyfikacji w Toruniu i okolicach przedstawimy ciekawą ofertę dla uczestników zjazdu oraz osób towarzyszących. Nie ukrywam, że mamy nadzieję na duży udział Naszych XYL oraz członków rodzin. Pod tym kątem przygotowaliśmy również propozycje zakwaterowania oraz dodatkowy program Zjazdu.

Więcej…
 
WCA Happy Birth Day17-18 styczeń 2015r PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
poniedziałek, 12 stycznia 2015 22:15

W styczniu 14 mija szósta rocznica powstania programu WCA.
W związku z tym wydarzeniem w styczniu 17 i 18, będą miały miejsce radiowe aktywności z zamków i twierdz świata - WCA Happy Birth Day.

Aktywność zapowiada Mariusz pod znakiem SP9YFF/8 z Łukowa. Jest zapowiedź aktywacji fortecy Tumasch WCA: UR-00215 przez UR7UT, zamki w Niemczech: DH0KAA z zamku Gymnich, WCA: DL-03555; DL1JKK z zamków Mylau Burg, WCA: DL-01267 (sobota) i zamku WCA: DL-04461 (niedziela). To tyle zapowiedzi ze strony WCA (na dzień dzisiejszy), aktywności będzie pewnie więcej, bowiem praktycznie codziennie na klastrze widać stacja z południowej Europy (niestety klimat przyjaźniejszy wyjazdom w plener).

Zapraszamy do aktywności radiowej!

 
Sortowanie QSO PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
poniedziałek, 12 stycznia 2015 22:04

Na słuszne życzenie Mirka SP5IDK wprowadziłem sortowanie aktywności oraz QSO na dyplom w menu użytkownika. Można dzięki temu ustawić chronologię QSO lub aktywacji. Zestawienie znakami pozwala łatwiej zgromadzić też informację o QSO z konkretnym operatorem.

W aktywnościach można posortować dane według ilości QSO i sprawdzić na których zamkach było najwięcej łączności.

Życzę miłego przeglądania danych.

 
Kolejny pożar zamku! Tym razem Książ. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 grudnia 2014 16:04

Pechowy grudzień dla zamków,pożar dachu zamku Książ. Pożar pojawił się ponad głównym wejściem. Ewakuowano przebywających na zamku ludzi, pojawiło się ok.30 jednostek straży.

Pożar został ugaszony, ale spłonęło ok. 500m2 dachu. (wiad. 18:00)

Więcej info na tvn24, podsumowanie strat tvn24

Poprawiony: czwartek, 11 grudnia 2014 12:18
 
Zamek w Kliczkowie - pożar części zamku. PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
sobota, 06 grudnia 2014 17:31

Jak podaje serwisy spłonęła część dachu i zamku w Kliczkowie. W zamku znajduje się hotel, ewakuacja objęła 75 osób, na szczęście nikomu się nic nie stało. Prawdopodobnie pożar pochodził od komina. Więcej informacji w serwisach: tvn24.pl oraz wp.pl

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 28
Valid XHTML and CSS.