Home

Info WCA z DXClustera

Logowanie

Wyszukiwanie WCA

Zamiana kodów SP/WCA


kod krajowy
kod WCA

 

Zawody Militarne PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
piątek, 07 sierpnia 2015 17:28

Sobota 8.8.2015 to termin naszych Zawodów Militarnych. Praca w zawodach od 15 do 18 UTC (17-20 czasu lokalnego. Można pracować z domu (grupa II) lub wyjechać do pobliskiego zamku lub fortu (grupa I). Nasłuchowcy mile są widziani - grupa III.

W zawodach można pracować emisją CW początek pasma 3,5 MHz, SSB powyżej 3,7MHz i RTTY - wycinek dla emisji cyfrowych w okolicach 3,580 MHz. QSO z tą samą stacją można powtarzać różnymi emisjami, można też umówić się na takie QSO np. pracujemy SSB a umówimy się że "na RTTY QSO za 10mim".

QSO należy przesłać w jednym logu za 3 emisje do 16 sierpnia br. włącznie.

Klasyfikacja GENERALNA (MIX) obejmuje stacje z danej grupy. By wygrać zawody w tej klasyfikacji trzeba się wykazać przygotowaniem i biegłością w pracy CW, SSB i RTTY - za I miesjce fundujemy puchar i dyplom. Wiemy że wielu operatorów będzie pracować tylko jedną wybraną emisją: CW, SSB lub RTTY. Dla nich będą prowadzone odrębne klasyfikacje dla poszczególnych emisji. Tu też można wygrać puchar, ale warunkiem jest sklasyfikowanie przynajmniej 10 stacji.

Jeszcze sprawa raportów. Stacje z terenu Polski podają 3 literowy kod (województwo + powiat) np FCJ. Jeżeli w miejscowości z której pracują jest obiekt z listy zamków lub fortów, to dodają numer obiektu np. FCJ01. Stacje pracujące terenowo z obiektów i rezydenci podają dodatkowo literę Z lub F na końcu oznaczenia np. FCJ01Z. Zwyczajowo stacje literują to jako "Zamek" lub "Fort". Tylko stacje /mm czy też pracujące z zagranicy podają numer QSO.

Zapraszamy do zabawy i rywalizacji.

Wojtek SP2ALt i Marek SQ5GLB

 
Valid XHTML and CSS.