Home
Program dyplomowy Zamki w Polsce
Wyprawa kwietniowa SQ5GLB PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 08 kwietnia 2012 11:57

Zakończyła się tygodniowa wyprawa Marka SQ5GLB po zamkach. Pierwsze dwa dni towarzyszyła mu grupa krótkofalowców z Jarocina i okolic. Na ostatnie 2 dni dojechała ekipa z Chojnic. Te dwa słoneczne dni upłynęły w bardzo szybko. Kilka zdjęć zamków i "sprzętu" prezentuję w galerii.

 

 
Płonie Zamek Horka na Słowacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 10 marca 2012 20:33

Nasi południowi sąsiedzi ponieśli dzisiaj niepowetowaną stratę. Koło południa, prawdopodobnie od wypalania trawy, stanął w płomieniach dach zamku. Straty są bardzo duże. Zamek wybudowano w XIVw, niedawno został odrestaurowany. Zdjęcie pochodzi ze strony http://roznava.korzar.sme.sk, gdzie można zobaczyć więcej zdjęć.

 
Informacja z DX Clustera na stronie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 25 lutego 2012 15:26

Koledzy ze Słowenii opracowali oprogramowanie filtrujące informację dotyczące dwóch programów krótkofalarskich - SOTA i WCA. Nas interesują w szczególności te drugie informacje. Filtracja odbywa się na serwerze, gdzie pracuje DXCluster S50CLX. Uzyskaliśmy zgodę na wykorzystanie tego oprogramowania, co już widać w ramce Info WCA DXCluster. Pojawia się tam raz na 10 minut nowa informacja o zgłaszanej aktywności na pasmie w ramach dyplomu WCA.

By wysyłać własne komunikaty w ramach tego projektu należy zarejestrować się na stronie programu dyplomowego S5 WCA. Można wtedy wysyłać zgłoszenia (spoty) ze specjalnie przygotowanego formularza. Do logowania należy koniecznie użyć swojego znaku!, tak jak na naszym portalu.

Można również skutecznie podać informację korzystając ze zwykłego DXCluster'a z łączem telnet lub webowego np. DXSummit.fi , należy tylko w polu Info podać wyraz WCA i oznaczenie WCA, np. WCA SP-00122 . Pole to jest na tyle obszerne, że da się podać też krajowe oznaczenie.

Zapraszamy do pracy na wyższych pasmach i pracy w programie Zamki w Polsce i WCA.

 

Poprawiony: sobota, 25 lutego 2012 15:52
 
Dyplomy WCAA PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
czwartek, 23 lutego 2012 21:12

Lista wydanych dyplomów World Castles Activator Award rośnie i zbliża się do 50. Na liście wydanych znaków jest sporo stacji z SP: SP3CMA, SP6NIC, SQ3HTK, SP3VSE, SQ2OIC, SP2QCS, SP2HAV, SP9YFF i SP6TRX, a także ES2TT - pierwszy zagraniczny zdobywca Dyplomu Kasztekańskiego.

Dla przypomnienia, by uzyskać dyplom należy przeprowadzić nie mniej niż 50 QSO z 5 różnych obiektów zaliczanych do WCA, aktywności od 1995r. Dyplom w wersji elektronicznej jest bezpłatny. Zgłoszenie musi zawierać minimum: nazwę obiektu, numer WCA lub oznaczenie krajowe, ilość QSO i data aktywności. Award Manager: Andrey RN1CW, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zdobywcom dyplomu gratulujemy!

 

 
Dyplomy za Zawody Zamkowe 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
środa, 08 lutego 2012 18:23

Dyplomy uczestnictwa, wyniki i plik błędów za zawody zostały wysłane w październiku 2011. Otrzymałem sygnał, że w 3 przypadkach dyplom ten nie dotarł do adresatów. Ciekawe, że poczta nie dotarła do skrzynek na poczcie wp.pl. Proszę uczestników zawodów, do których nie dotarł dyplom, o e-mail w tej sprawie na mój adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Dyplom Szlakiem Wedlów PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
środa, 08 lutego 2012 16:34

Radiorycerze z Piły rozesłali już swój dyplom "Szlakiem Wedlów". Prezentuję otrzymany dyplom:

 

Dyplom Szlakiem Wedlów

Gratulujemy Ekipie Radiorycerzy pomysłu i dziękujemy za wytrwałą pracę na pasmach na tylu wyprawach zamkowych.

 
Styczniowe podsumowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP6TRX   
piątek, 03 lutego 2012 11:42

Miesiące zimowe a szczególnie ostatnie mroźne dni, nie bardzo pozwalają na wyprawy w teren, ale za to niektórym koleżankom i kolegą sprzyjają w robieniu podsumowań i zestawień zamkowych osiągnięć. I dzięki temu w minionym miesiącu wpłynęły zgłoszenia na dyplomy „zamkowe” od 4 stacji, w sumie zostało wydanych 6 dyplomów oraz 7 pieczęci różnych klas.

Wszystkim zdobywcom gratulujemy i zachęcamy do aktywnego udziału w programie dyplomowym „Zamki w Polsce”. 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 30 z 39
Valid XHTML and CSS.