Home
Program dyplomowy Zamki w Polsce
Podsumowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 01 stycznia 2012 12:52

Nieco statystyki dotyczącej portalu i ostatniego roku na bazie przekazanych danych.

Aktywacje zamków

W 2011 uaktywnionych i zgłoszonych zostało 620 różnych zamków. Najbardziej aktywni operatorzy:
SQ5GLB 285
SQ2BXI 191
SP9RTZ 169
SP2ALT 142
SQ2AJN 113
SP2HAV 101
(brak w zestawieniu Piotra SP2LQP, który pracował z ok. 140 zamków w zeszłym roku, ale nie zgłosił tego na portalu).
Oraz aktywacje stacji klubowych:
SP5YMU 279
SP5ZWP 234
SP5POT 171
SP9KVZ 170

Najwięcej QSO w czasie wyprawy zrobiła stacja SP9YFF/P z zamku GTG02 - 1336 w dniu 20-2-2011 - gratulujemy!

Więcej…
 
V Zjazd Kasztelański PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
sobota, 31 grudnia 2011 17:22

Nie ma chętnych by napisać coś o zjeździe kasztelańskim, więc muszę ku pamięci sklecić kilka słów relacji.

V Zjazd Kasztelański odbył się w trzeci weekend października (22-23.10.2011). W miejscowości Zrębice, podjęci zostaliśmy przez gościnnego gospodarza. Już w piątek zjawili się prawie tu wszyscy uczestnicy. Większość z ekip miała czas by aktywować po drodze zamki. W sobotę od świtu do godziny 17-tej w terenie pracowało również kilka ekip zamkowych, a zamków tu nie brakuje. Najwięcej zamków aktywowała ekipa w składzie SQ2BXI, SP2HAV, SQ2AJN i SQ2OIC. Relację z tej aktywności można przeczytać na portalu klubu SP2KDS. Kilka zamków po drodze z SP7 aktywowała ekipa z SP8, która dotarła na spotkanie jako ostatnia w sobotę. Marek SQ5GLB pracował ze Zrębic, bowiem wszystkie zamki w okolicy już kiedyś aktywował, podobnie pozostali koledzy z SP5 - najliczniejsza grupa na spotkaniu. Parę zamków aktywował Irek SP6TRX z Piotrem SQ6OEZ, a także Piotr SP2LQP z Wojtkiem SP2ALT. Ta ostania para dodatkowo zaprosiła do pracy na zamku w Olsztynie Przemka SQ9ORQ - jednego z najmłodszych operatorów pracującego z zamku. Przemek miał okazję popracować z tego zamku i jak można taką pracę zorganizować.

Przed rozpoczęciem wieczerzy zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.

Wieczerza Kasztelańska zaplanowana została na 17:30. Na jej rozpoczęciu Piotr SP2LQP przedstawił Przemka SP9ORQ pozostałym uczestnikom zjazdu i wręczył upominek - małą statuetkę rycerza w podziękowaniu za pracę z SQ5GLB, SP2ALT i SP2LQP w trakcie "Wyprawy na koniec świata", która miała miejsce na przełomie lipca i sierpnia. Po wieczerzy nastąpiła jeszcze jedna oficjalna część. Marek SQ5GLB oraz Wiesław SQ5ABG wręczyli dyplomy i nagrody za Zawody Kasztelańskie i Syrenki Warszawskiej obecnym uczestnikom tychże. Irek SP6TRX wręczył dyplomy i pieczęcie do dyplomów programu Zamki w Polsce. W szczególności klasę "korona" dyplomu kasztelańskiego otrzymali Marcin SQ2BXI, Wojciech SP2ALT, a klub SP9KVZ otrzymał klasę "korona" dla dyplomów rycerskiego i szlacheckiego. Piotr SP2LQP zaprezentował i wręczył pozostałe upominki - dużą statuetkę rycerza dla Mariana SP6OJG, Bogdana SQ9OUM oraz klubu SP1KRF za największą liczbę QSO z wyprawą. Później nastąpiły rozmowy i zabawa do później nocy. Okazję na krótkie obrady miała również Rada Bractwa Zamkowego. Jednym z tematów były zawody Memoriał Grzegorza SP6VGS - pierwszego menadżera dyplomu - bowiem w sierpniu 2012 będzie już 10 rocznica jego śmierci.

W niedzielę po śniadaniu  pożegnaliśmy Folwark Zrębice i ekipy rozjechały się do domów.

W zjeździe brało udział 30 osób, m.in: SP2ALT, SP2HAV, SP2LQP, SQ2AJN, SQ2BXI, SQ2OIC, SP3CSD, SP5HEN, SP5JCX, SP5LMT, SP5QWJ, SQ5ABG, SQ5BG, SQ5GLB, SQ5JD, SQ5LMT, SQ5LTH, SP6TRX, SQ6OET, SQ6OEZ, SQ8HNB, SQ8MXN, SQ8MXS, SP9DTE, SP9RTZ.

 

 
3 rocznica powstania programu World Castles Award PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
czwartek, 29 grudnia 2011 12:45

Z okazji trzeciej rocznicy powstania programu dyplomowego World Castles Award prowadzonego przez RN1CW zapraszamy do udziału w dniach 14 i 15 stycznia 2012 w akcji WCA Happy Birth Day (WCA HBD) - Urodziny WCA. W ten weekend być może zimowy, a może nieco cieplejszy, zapraszamy do pracy z zamku będącego w całości lub wyjazdu teren, by włączyć się do tej akcji pracując nie tylko w pasmie 80m.  Zapowiada się aktywność z wielu zamków i twierdz w Europie.

Poprawiony: czwartek, 29 grudnia 2011 13:02
 
Życzenia Świąteczne PDF Drukuj Email
sobota, 24 grudnia 2011 15:22

Z okazji Świąt i nadchodzącego Nowego Roku,

wszystkim zamkowiczom, sympatykom naszego

programu dyplomowego i ich rodzinom

składamy życzenia zdrowia, pomyślności

oraz spełnienia planów związanych z naszym hobby,

udanych wyjazdów na zamki i wielu QSO z zamkami

- nie tylko w SP

życzy

Rada Bractwa Zamkowego

 
Podziękowanie dla taty Przemka PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
sobota, 24 grudnia 2011 15:14

W tym roku utrzymanie naszego portalu zamkowego zasponsorował ojciec jednego z najmłodszych operatorów - Przemka SQ9ORQ. Otrzymaną w czasie zjazdu kwotę wydaliśmy na opłacenie domeny oraz miejsca na serwerze. Za dofinansowanie, tą drogą, jeszcze raz serdecznie dziękujemy..

 
Uroczyste zakończenie zawodów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 września 2011 16:34

17 września 2011 w Warszawie w siedzibie Południowo Praskiego Oddziału terenowego PZK odbyło się uroczyste podsumowanie Zawodów Zamkowych i "O statuetkę Syrenki Warszawskiej". Za komunikatem PZK oddam głos Wiesiowi SQ5ABG:

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom spotkania na Wale Miedzeszyńskim w sobotę 17 września, a okazją  było podsumowanie zawodów „Nocnych  Marków ”, „Zamkowych” i „Syrenki” .
Wśród zaproszonych gości byli obecni Marszałek Województwa Mazowieckiego Marcin Kierwiński, burmistrz Dzielnicy Praga Południe Jarosław Karcz, radni dzielnicy Pragi Południe -  Bożena Manarczyk SQ5BT i Ryszard Kalkhoff. Z krótkofalowców przybyli między innymi  krótkofalowcy z SP2 - Wojtek SP2ALT  i Piotr SP2LQP,  z SP4 -  Karol  SP4GIW, koledzy z OT 51, OT 25, sympatycy oraz Koleżanki i Koledzy z Praskiego OT wraz z Rodzinami.

Przybyłych gości przywitał prezes POT PZK Maciek SQ5NAE, a następnie w imieniu prezesa PZK - Wiesław SQ5ABG. Swoje wystąpienie mieli też zaproszeni goście. Marszalek Kierwiński zapewnił wszystkich obecnych, że nadal będzie wspierał nasze dążenia do unormowania spraw związanych z MOŚ oraz zapewnił o organizacji spotkania w szczeblu ministerialnym.  Burmistrz Karcz w krótkich słowach zapewnił o dalszej kontynuacji współpracy między władzami dzielnicy a Praskim OT oraz podziękował za tak wspaniałe promowanie naszej dzielnicy w zawodach. Marszałkowi Kierwińskiemu oraz burmistrzowi dzielnicy  zostały wręczone pamiątkowe statuetki „ Za wspierania inicjatyw krótkofalarskich”. – To bardzo mnie zobowiązuje – powiedział marszałek Kierwniński i możecie liczyć na moją pomoc w waszych krótkofalarskich sprawach – dodał Kierwniński, który miał jeszcze okazję zobaczyć jak wygląda  wyjazdowy „polowy szek”  oraz stacjonarna stacja klubu SP5PPK.Nagrody ZZ2011 i Lampa Nocnych Marków
Puchary za Zawody Zamkowe i Lampa Nocnych Marków


W części podsumowującej odczytano protokoły wyników zawodów oraz wręczono lampę „ Nocnych Marków”  oraz puchary za zawody Zamkowe i statuetki za zawody Syrenki. Teraz przystąpiono do losowania dodatkowych nagród wśród uczestników którzy wzięli udział co najmniej w dwóch edycja zawodów. Takich na liście było 25 uczestników. Niespodzianką Rady Sponsorów, której od 4 lat przewodzi Jurek SQ5JD było to, że nagrody, a były to w tym roku stacje lutownicze, otrzymali wszyscy spełniający regulamin nagród Rady Sponsorów. Natomiast dodatkowo rozlosowano 5 egzemplarzy książki „Cień Błyskawicy”  z dedykacją autora, ufundowanych przez Ewę  SP5HEN i Wiesława SQ5ABG.
Po części oficjalnej przystąpiono  do tradycyjnego grillowania oraz rozmów w tzw. podgrupach.Odczytujący nagrodzonych Marek SQ5GLB oraz Wiesław SQ5ABG


Chciałbym ta drogą serdecznie podziękować wszystkim za przybycie na nasze spotkanie, które jest świetna okazja do integracji naszego środowiska oraz możliwością zaprezentowania naszego dorobku i osiągnięć dla tych co z krótkofalarstwem na co  dzień maja mało do czynienia.
Wiesław SQ5ABG

Poprawiony: wtorek, 27 września 2011 16:52
 
Zaproszenie na podsumowanie Zawodów Zamkowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez SQ5GLB   
środa, 07 września 2011 21:35

Witam Serdecznie.

Bardzo dziękuję za udział w organizowanych przez członków 37 Oddziału Terenowego PZK zawodach krótkofalarskich.
W imieniu Zarządu 37 OT PZK, Rady Sponsorów OT oraz Organizatorów Zawodów Serdeczne Zapraszam na Uroczyste Podsumowanie Zawodów Zamkowych, Zawodów Syrenki oraz Zawodów Nocnych Marków, które odbędzie się w dniu

17 września br. o godzinie 12.00 w siedzibie POT
w Warszawie przy ul. Wał Miedzeszyński 381.

Program imprezy przewiduje podsumowanie w/w zawodów, wręczenie zwycięzcom pucharów, statuetek i dyplomów oraz wręczenie nagród-niespodzianek tym uczestnikom zawodów, którzy spełnili warunki regulaminowe Rady Sponsorów 37 OT PZK. Uroczystości zakończy ognisko, grill i spotkanie w grupach zainteresowań…


Marek Urbanowicz – SQ5GLB

Poprawiony: środa, 07 września 2011 21:38
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 39
Valid XHTML and CSS.