Home
Program dyplomowy Zamki w Polsce
Nowa funkcjonalność portalu PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 21 listopada 2010 15:52

Miło mi zakomunikować, że dodałem nową funkcjonalność w systemie ZamkiSP. Jest to mechanizm potwierdzania QSO z aktywności zamkowych (QSO do dyplomu Szlacheckiego i Rycerskiego). Każdy zalogowany użytkownik może umieścić swój log z wyprawy (aktywność do dyplomu kasztelańskiego). Jeżeli zalogowani korespondenci zgłoszą również to QSO do dyplomu Rycerskiego, system porówna dane i potwierdzi im ten fakt zaznaczając potwierdzenie w kolumnie pQSL!.

Logi dodaje się wybierając z menu użytkownika "Moje aktywności" i podmenu "Dodaj LOG z QSO"

Jak przygotować dane zawiera przewodnik dostępny w dziale Jak to zrobić.

Logi za zawody zamkowe będą sukcesywnie wprowadzane do systemu. W tej chwili są wprowadzone logi za 2004,2005,2008 i 2010.

W planie jest ulepszenie systemu, ale to po dodaniu ostatniego modułu zgłaszania wypraw zamkowych. Funkcjonalność ta na razie opiera się na starej stronie.

 

Poprawiony: niedziela, 21 listopada 2010 22:13
 
Kolejny dyplom WCAA w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 21 listopada 2010 15:46

Miło nam zakomunikować, że pojawił się kolejny dyplom WCAA w Polsce. Zdobył go Tomek SP3VSE z numerem 25. Tym samym "grupa rycerzy radiowych" z Piły wykonała swój roczny plan. Gratulujemy!

Poprawiony: niedziela, 21 listopada 2010 15:52
 
Zgłaszanie aktywności zamkwych PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
poniedziałek, 08 listopada 2010 11:26

Polecam dokument stworzony przez Piotra SP2LQP - instrukcja jak dopisać aktywność zamkową do listy oraz zgłosić ją do współzawodnictwa w Menu "Jak to zrobić". W uzupełnieniu dodam, że zmieniłem na stronie formularza nazwę przycisku WYŚLIJ na DALEJ. Teraz przycisk WYŚLIJ pojawia się tylko na drugiej stronie, gdzie dokonuje się sprawdzenia poprawności danych i po jego "kliknięciu" następuje wysłanie zgłoszenia do Award Managera oraz wpisywane są dane do systemu.

Życzę miłej lektury i bezproblemowego zgłaszania aktywności zamkowych.

 
Kolejne dyplomy WCAA w SP PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
poniedziałek, 08 listopada 2010 11:21

Miło zakomunikować o kolejnych zdobywcach dyplomu WCAA. Są nimi Marek SP6NIC (No 23) oraz Waldek SQ3HTK (No 24). W raz z Jarkiem SP3CMA (No. 17) już trzech nadawców z SP posiada ten dyplom.

 
Wyprawa "Podkarpacie 2010" - pamiątki dla aktywnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2LQP   
niedziela, 31 października 2010 16:05

Od 3 do 9 lipca 2010 r. w składzie Wojtek SP2ALT, Piotr SP2LQP, Grzegorz SP3CSD i Marek SQ5GLB wybraliśmy się na wyprawę zamkową do SP8 i na Ukrainę. W sumie około 50 zamków przez tydzień. Wrażenia z wyprawy to temat na oddzielną pisaninę, na co w odpowiednim momencie przyjdzie czas. Swoisty finał wyprawy miał miejsce podczas zamkowego zjazdu w Gorzewie koło Płocka 23 października 2010 r.
Jak wszyscy wiedzą lipiec to podły czas na robienie QSO między godzinami 9-18. Owszem, "idzie robić", jak mówią, ale z trudem. Stacji mało, propagacja nędzna, a jednak każdy z uczestników wyprawy chce jednak te parę łączności dać nie tylko kolegom, ale i samemu zrobić. Ku naszej radości korespondenci się znajdowali, byli tacy co pilnowali wyprawę i gdy tylko rozpoczynaliśmy pracę z nowego zamku - wołali nas. Robili łączność z jedną stacją i czekali na następny zamek. W tym polowaniu na zamki kilku kolegów towarzyszyło nam wiernie przez cała wyprawę i dawali szansę nam zaliczyć pracę zamkową. Po prostu wołali i przeprowadzali QSO z każdym z nas, z każdego zamku. Po zakończeniu wyprawy postanowiliśmy specjalnie im podziękować. Czekaliśmy z tym na jakąś szczególną okazję - zjazd kasztelański. W Gorzewie był Marian SP9RTZ, który jednocześnie reprezentował klub SP9KVZ. Wyjechał z dwoma  plakietami upamiętniającymi wyprawę "Podkarpacie 2010". Pozostałe plakiety powędrują pocztą do Janka OK2BIQ, Adama SP3EA, Edmunda SP5CGN, Janka SP5FHF, Mariana SP6OJG i Marka SQ8MFM.


SP2QCS                                   SP9RTZ                                      SP2LQP

 


Dziękujemy wszystkim, którzy z nami nawiązali QSO i zapraszamy do "zaliczania" zamków w kolejnych wyprawach.
Piotr SP2LQP

Poprawiony: niedziela, 31 października 2010 16:30
 
IV Zlot Kasztelański PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 24 października 2010 20:09

IV Zlot Kasztelański przeszedł do historii. Do Gorzewa przybyła liczna grupa aktywujących zamki. Po uroczystej kolacji w sobotę nastąpiło wręczenie nieodebranych nagród i dyplomów za Zawody Zamkowe i Zawody Syrenki. Wręczone zostały obecnym wylosowane nagrody niespodzianki. SP2ALT, SP3CSD i SP6TRX otrzymali od Marka SQ5GLB podziękowanie za pracę przy programie zamkowym. Później nastąpiły obrady, w czasie których były dyskutowane tematy związane z rozwojem programu. Po zakończeniu oficjalnej części rozmowy trwały jeszcze do później nocy.

Uczestnicy zlotu w ten weekend aktywowali szereg okolicznych zamków. Najwięcej ekipa w składzie: Andrzej SQ2AJN, Marcin SQ2BXI i Zbyszek SP2QCS, którzy zostali jeszcze w okolicach Gorzewa do poniedziałku.

Przed kolacją zostało zrobione uczestnikom zlotu zdjęcie:

Dziękujemy Grzegorzowi SP3CSD za organizację zjazdu i szykujemy się do następnego za rok!

Poprawiony: niedziela, 24 października 2010 20:24
 
Film z wyprawy zamkowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 17 października 2010 18:10

Otrzymałem list z linkiem do filmu z wyprawy zamkowej SP3CMA i SQ3HTK. Film zrealizował kolega Paweł.

Zapraszam do oglądania: Wyprawa na zamek Oborniki

Swego czasu pracowałem z tego miejsca z Piotrem SP2LQP - maszt na środku boiska a odciągi do bramek ;-)

 

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 następna > ostatnia >>

Strona 34 z 38
Valid XHTML and CSS.