Home
Program dyplomowy Zamki w Polsce
Relacje z wypraw PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
piątek, 04 marca 2011 21:17

W zakładce "Wyprawy zamkowe" pojawiła się nowa "podstrona" - relacje z wypraw. Pierwszą, nieco historyczną relację przesłał Wiesław SQ5ABG. Wiesiu zapowiedział, że nadeśle jeszcze kolejne części wspomnień.

Zapraszamy do publikowania własnych relacji w wypraw. Tekst należy przesłać do mnie. Może on być zawarty w e-mailu lub jako załącznik do listu. Jeżeli są ilustracje, to proszę o zamieszczanie ich w galerii, a wybraną podać mi do wiadomości. Może być też  zdjęcie jako załącznik do listu. Jeżeli zgłoszeń będzie więcej, to uruchomię możliwość samodzielnego ich zamieszczania po zalogowaniu.

Życzę miłej lektury

Wojtek sp2alt

 
Nowe wykazy PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
czwartek, 03 marca 2011 16:32

W dziale do pobrania zostały opublikowane nowe wykazy zamków oraz aktywności zamkowych na dzień 28.II.2011.

 
Stacja klubowa Bractwa Zamkowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
środa, 02 marca 2011 21:56

Z dniem 1 marca 2011 Bractwo Zamkowe otrzymało licencję SP5ZWP (Zamki W Polsce) - jako klub działający przy OT37 PZK. Kierownikiem stacji jest Marek SQ5GLB, a operatorami odpowiedzialnymi - Wojtek SP2ALT i Irek SP6TRX. Log stacji będzie umieszczony i dostępny na naszej stronie internetowej. QSO zrobione ze stacją klubową będą automatycznie zaliczane do dyplomu Szlacheckiego i Kasztelańskiego,  ponieważ aktywność klubowa jest planowana głównie z zamków.

 

 
Dyplom Szlakiem Wedlów PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP3CMA   
czwartek, 17 lutego 2011 21:41

Podczas naszych wyjazdów terenowych, oprócz realizacji aspektów operatorskich, prowadzimy też ustalenia na dalsze wyjazdy. I w jednej z naszych rozmów Tomek SP3VSE stwierdził, zwracając się do Jarka SP3CMA, żeby nasze wyjazdy ułożyć w jakiś cykl mający uatrakcyjnić śledzenie naszych wypraw, a jednocześnie zachęcić do przeprowadzania z nami łączności. Bo nic tak nie cieszy jak pile-up. Jarek zwrócił uwagę, że jeżdżąc po okolicznych zamkach często przewijało mu się nazwisko Wedel, jako właścicieli zamków. Postanowiliśmy sprawdzić ten fakt i okazało się, że jest 18 zamków na terenie Północno-Zachodniej Polski, które niegdyś należały do tej rodziny. Ucieszyło nas to, ponieważ część zamków już znaliśmy, a pozostałe będą dla nas całkiem nowym wyzwaniem. Na kolejnych spotkaniach zwróciliśmy uwagę na naszych kolegów korespondentów. Stwierdziliśmy, że mamy niezłe stałe grono osób śledzących nasze poczynania. I ten stan postanowiliśmy powiększyć, a najwytrwalszych nagrodzić. Tak powstał pomysł programu i dyplomu „Szlakiem Wedlów”.

Więcej…
 
Kolejne nowości PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
czwartek, 20 stycznia 2011 22:38

Na stronie pojawiło się kilka nowych funkcjonalności, szczególnie dotyczących filtrowania danych do dyplomów szlacheckiego i rycerskiego. Także pojawiła się możliwość usuwania danych przez użytkownika z tej listy. W dziale "do pobrania" znajduje się plik tekstowy, w którym odpisywane są zmiany dokonane w bazie zamków. Ułatwi to zapewne aktualizację własnych wykazów czy map.

Prace nad witryną postępują, może do rozpoczęcia sezonu jeszcze się funkcjonalność witryny uda polepszyć, a jest jeszcze wiele do zrobienia.

 
Nowa funkcjonalność portalu PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 21 listopada 2010 15:52

Miło mi zakomunikować, że dodałem nową funkcjonalność w systemie ZamkiSP. Jest to mechanizm potwierdzania QSO z aktywności zamkowych (QSO do dyplomu Szlacheckiego i Rycerskiego). Każdy zalogowany użytkownik może umieścić swój log z wyprawy (aktywność do dyplomu kasztelańskiego). Jeżeli zalogowani korespondenci zgłoszą również to QSO do dyplomu Rycerskiego, system porówna dane i potwierdzi im ten fakt zaznaczając potwierdzenie w kolumnie pQSL!.

Logi dodaje się wybierając z menu użytkownika "Moje aktywności" i podmenu "Dodaj LOG z QSO"

Jak przygotować dane zawiera przewodnik dostępny w dziale Jak to zrobić.

Logi za zawody zamkowe będą sukcesywnie wprowadzane do systemu. W tej chwili są wprowadzone logi za 2004,2005,2008 i 2010.

W planie jest ulepszenie systemu, ale to po dodaniu ostatniego modułu zgłaszania wypraw zamkowych. Funkcjonalność ta na razie opiera się na starej stronie.

 

Poprawiony: niedziela, 21 listopada 2010 22:13
 
Kolejny dyplom WCAA w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 21 listopada 2010 15:46

Miło nam zakomunikować, że pojawił się kolejny dyplom WCAA w Polsce. Zdobył go Tomek SP3VSE z numerem 25. Tym samym "grupa rycerzy radiowych" z Piły wykonała swój roczny plan. Gratulujemy!

Poprawiony: niedziela, 21 listopada 2010 15:52
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 34 z 39
Valid XHTML and CSS.