Home
Program dyplomowy Zamki w Polsce
Zawody Zamkowe 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
wtorek, 01 czerwca 2010 08:02

Upłynął już termin nadsyłania dzienników za zawody. System zarejestrował 101 dzienników przyjętych, w tym 3 od SWL. Po raz pierwszy w zawodach zamkowych został użyty program "zzrobot" przyjmujący automatycznie logi. Wystąpił w nim problem z pocztą wysyłaną z kont o2, ale już od 17-tego maja usterka została usunięta, o czym informowałem w wiadomościach na tej stronie. Na każdy otrzymany list "zzrobot" odpowiadał informując o przyjęciu lub odrzuceniu logu, z listą powodów odrzucenia. Po poprawieniu błędów log trzeba było przesłać ponownie. W każdym liście podany był też mój adres e-mail, na który można było zgłaszać problemy z wysłaniem logu. Tak uczyniło kilku kolegów i ich logi są w grupie logów przyjętych.

Niestety jest grupa kolegów, którzy otrzymali list, że ich log został odrzucony (tych logów jest aż 14) i nie przesłali ponownie logu!. Po ustaleniach z Markiem SQ5GLB - oczekujemy jeszcze do 2.VI na poprawione logi od tych stacji, jeżeli chcą być klasyfikowane. W przeciwnym przypadku logi zostaną użyte do kontroli (logi jako takie na szczęście są przez system zapisane, ale wymagają ingerencji komisji w ich treść, by nadawały się do sprawdzania). Zapowiadamy też, że za rok takiej ulgi już nie będzie.

 

 
UDCF (United Activity Days of Castels and Fortresses) PDF Drukuj Email
Wpisany przez RN1CW   
czwartek, 27 maja 2010 09:12

W dniach 26 i 27 czerwca po raz pierwszy odbędzie się dzień aktywności stacji pracujących z zamków oraz fortec. UDCF (United Activity Days of Castels and Fortresses) Dni aktywności mają na celu wzmożenie aktywności do odwiedzania i pracy z miejsc historycznych, pomników oraz budowli (obronnych). Uatrakcyjnienie i zwrócenie uwagi krótkofalowców na dziedzictwo naszych narodów. Zapraszamy do udziału w dniach aktywności UDCF - 2010 . Więcej informacji na stronie programu WCA http://www.wcagroup.org .

zapraszamy

73 and 11 de Andrew RN1CW

 

 
Raporty z aktywności zamkowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
sobota, 22 maja 2010 19:14

Uruchomiony został moduł raportowania pracy z aktywności zamkowych. Nowy system ma przewagę nad tym ze starej strony, że użytkownik od razu zobaczy zgłoszoną aktywność na liście. Na razie nie ma powiązania automatycznego ze współzawodnictwem, ale zapewne taki mechanizm pojawi się w przyszłości, po uzgodnieniach z Markiem SQ5GLB, który to współzawodnictwo prowadzi.

Zalogowani użytkownicy systemu wypełniają uproszczoną wersję tego raportu (nie muszą np. wpisywać e-maila za każdym razem).

W przyszłości dołożony zostanie moduł wprowadzania logu z aktywności zamkowej.

 

 
Wydawanie dyplomów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 maja 2010 09:41

Irek SP6TRX informuje, że przez  4 tygodnie (do 20 VI) nie będzie przyjmował zgłoszeń i wysyłał dyplomów.
Prosimy o cierpliwość. Wnioski wysłane w tym czasie zostaną rozpatrzone dopiero po powrocie Irka z wyprawy radiowej po LA, gdzie LA/SP6TRX będzie pracował z kilku parków WFF i wysp IOTA.

Irek zaprasza stacje SP do łączności, informacje o aktywności będą pojawiać się w sieci.

 
Logi za zawody PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 16 maja 2010 20:58

Logi za zawody spływają systematycznie, stan logów przyjętych można sprawdzić wybierając z menu "Zawody zamkowe".

Wystąpił problem z załącznikami poczty do listów wysyłanych z serwisu o2. Dziś wieczorem robot został ulepszony, a zainteresowani poinformowani o tym fakcie indywidualnie. Dalsze przyjmowanie logów powinno iść bezproblemowo.

Za powstałe utrudnienia przepraszam  - Wojciech

 

 
Zawody Zamkowe 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
czwartek, 13 maja 2010 18:22

Zawody Zamkowe już 15 maja 2010, od 15:00 do 18:00 UTC.

Logi za zawody wysłać należy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Logi za zawody będą przyjmowane przez program ZZ Robot. Program ten automatycznie odbiera pocztę z konta Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Poczta będzie sprawdzana co ok. 15 minut i należy uzbroić się w cierpliwość. Program odpowie na 100%. Robot dość skrupulatnie będzie sprawdzał logi pod kontem poprawności jego wypełnienia. Jeżeli wykryje błędy, przyśle list z podaniem co jest nie tak. Po poprawieniu logu należy przesłać go ponownie. Przyjęte logi pojawią się automatycznie na liście logów nadesłanych.

Więcej…
 
Pierwsze dyplomy klasy Korona PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
sobota, 24 kwietnia 2010 09:00
Miło nam zakomunikować, że kol. Ryszard Jurkowski SQ5JUJ zdobył jako pierwszy dyplomy Szlachecki i Rycerski w klasie "Korona".
Poniżej przedstawiamy zdjęcia tych dyplomów wykonane przed wysyłką.
GRATULUJEMY!
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 następna > ostatnia >>

Strona 37 z 38
Valid XHTML and CSS.