Home
Program dyplomowy Zamki w Polsce
PODZIĘKOWANIE Drukuj Email

Uczestnicy program dyplomowego "Zamki w Polsce" długo oczekiwali na wydanie dyplomu. Wreszcie działania Rady Bractwa Zamkowego spowodowały, że dyplomy ujrzały światło dzienne. Duży udział finansowy w tym przedsięwzięciu miał Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców sponsorując druk dyplomów.

Dziękujemy w tym miejscu Piotrowi SP2JMR za przychylność dla programu zamkowego aktywizującego środowisko krótkofalowców, z których większość uczestników przynależy do PZK.  Dziękujemy również Zbyszkowi SP2IU za pomoc w kontaktach z Zarządem Głównym PZK.

Rada Bractwa Zamkowego - SQ5GLB, SP6TRX, SP3CSD, SP2ALT

 
WYNIKI ZAWODÓW ZAMKOWYCH 2009 PDF Drukuj Email

Z wynikami Zawodów Zamkowych 2009 można się zapoznać w dziale ZAWODY.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i gratuluje zajętych miejsc.

Marek SQ5GLB

 
UROCZYSTE PODSUMOWANIE ZAWODÓW ZAMKOWYCH 2009 PDF Drukuj Email

W DNIU 19 WRZEŚNIA 2009 ROKU W SIEDZIBIE 37 OT PZK W WARSZAWIE PRZY UL. WAŁ MIEDZESZYŃSKI 381 ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTE PODSUMOWANIE WYNIKÓW ZAWODÓW SYRENKI I ZAWODÓW ZAMKOWYCH.

Początek uroczystości o godz. 12.00.
W programie m.in:
- Podsumowanie zawodów
- Wręczenie nagród regulaminowych oraz dodatkowych - ufundowanych przez Radę Sponsorów
- Pokazy
- Grill, ognisko
- Zajęcia w podgrupach...

Do udziału w uroczystości serdecznie zaprasza Zarząd 37 OT PZK

 
Krótkofalarskie łamańce PDF Drukuj Email

Po zakończonych Zawodach Zamkowych w 2008 na paśmie rozgorzała burzliwa dyskusja na temat "łamańców znakowych". Aby sprawę wyjaśnić wystosowałem pismo do UKE. Na moje zapytanie otrzymałem następującą odpowiedź:

"podczas pracy z miejsca innego niż lokalizacja określona w pozwoleniu zaleca się łamanie znaków wywoławczych w celu poinformowania korespondenta, że operator pracuje z innego niż podstawowe QTH" (UKE).

Jak z powyższego wynika, nie ma obowiązku "łamania się", a informacją o pracy z "innego" miejsca jest podany raport (np. w moim wypadku CGV02Z). Istotne też jest, aby komunikacja między stacjami w trakcie zawodów była zwięzła i czytelna.

Marek Urbanowicz - SQ5GLB

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 39 z 39
Valid XHTML and CSS.