Home
Dyplom Szlakiem Wedlów PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP3CMA   
czwartek, 17 lutego 2011 21:41

Podczas naszych wyjazdów terenowych, oprócz realizacji aspektów operatorskich, prowadzimy też ustalenia na dalsze wyjazdy. I w jednej z naszych rozmów Tomek SP3VSE stwierdził, zwracając się do Jarka SP3CMA, żeby nasze wyjazdy ułożyć w jakiś cykl mający uatrakcyjnić śledzenie naszych wypraw, a jednocześnie zachęcić do przeprowadzania z nami łączności. Bo nic tak nie cieszy jak pile-up. Jarek zwrócił uwagę, że jeżdżąc po okolicznych zamkach często przewijało mu się nazwisko Wedel, jako właścicieli zamków. Postanowiliśmy sprawdzić ten fakt i okazało się, że jest 18 zamków na terenie Północno-Zachodniej Polski, które niegdyś należały do tej rodziny. Ucieszyło nas to, ponieważ część zamków już znaliśmy, a pozostałe będą dla nas całkiem nowym wyzwaniem. Na kolejnych spotkaniach zwróciliśmy uwagę na naszych kolegów korespondentów. Stwierdziliśmy, że mamy niezłe stałe grono osób śledzących nasze poczynania. I ten stan postanowiliśmy powiększyć, a najwytrwalszych nagrodzić. Tak powstał pomysł programu i dyplomu „Szlakiem Wedlów”.

 

REGULAMIN DYPLOMU

Termin: tylko rok 2011, w okresie od 1 marca do 30 listopada.

Pasmo: KF

Warunki zdobycia dyplomu:

Dyplom jest nieodpłatny, kolorowy, w formacie A4.

Grupa RadioRycerze w składzie Jarek SP3CMA, Tomek SP3VSE i Waldek SQ3HTK będzie nadawać z wybranych zamków, których właścicielami był ród Wedlów.

Zdobycie dyplomu będzie możliwe po zaliczeniu minimum 75% ilości zamków aktywowanych przez RadioRycerzy w ramach tego programu. Zamek zostanie zaliczony po przeprowadzeniu łączności z którymkolwiek członkiem RadioRycerzy, nadającym z zamku Wedlów. Zgłoszenia na dyplom nie są wymagane. RadioRycerze zweryfikują dorobek korespondentów na podstawie swoich logów. Mile widziane karty QSL (np. z komentarzami dotyczącymi tego programu).

Dyplom jest również dostępny dla nasłuchowców. Warunki podobne jak dla nadawców – wymagane jest przedstawienie dowodów przeprowadzenia nasłuchów minimum 75% ilości zamków aktywowanych przez RadioRycerzy w ramach tego programu. Od nasłuchowców oczekujemy zgłoszeń na dyplom, karty QSL nie są wymagane. Zgłoszenia prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Na zgłoszenia oczekujemy do końca grudnia 2011r.

Wykaz zamków zaliczanych do programu i dyplomu:

BSN02 Słońsk
ZCS01 Drawno

ZCS02 Korytowo
ZCS04 Recz
ZDP02 Kalisz Pomorski
ZDP04 Prostynia
ZDP06 Złocieniec
ZLL03 Mielno
ZSG01 Ińsko
ZSG02 Krępcewo
ZSG03 Krzywnica
ZSG08 Chociwel
ZSG10 Morzyca
ZWC02 Jadwiżyn n Drawą
ZWC03 Mirosławiec
ZWC04 Tuczno
ZWC05 Wałcz
ZWN05 Świdwin

Karty QSL: via biuro nr 23

Podsumowanie:

Podsumowanie programu nastąpi w grudniu 2011r. a wyniki opublikujemy na naszej stronie oraz w prasie krótkofalarskiej. Dyplomy będziemy rozsyłać w styczniu 2012.

UWAGA: Planujemy pracę z każdego zamku, ale zastrzegamy sobie możliwość zmniejszenia ilości zamków z przyczyn nie od nas zależnych np. aura pogodowa. O naszych wyjazdach będziemy wcześniej informować na stronie www.zamkisp.pl i na naszej stronie www.radiorycerze.pl

RadioRycerze (SP3VSE, SP3CMA, SQ3HTK i Marcin)

 
Valid XHTML and CSS.