Home
Nowe usługi na portalu PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
czwartek, 26 maja 2011 17:38

Miło zakomunikować, że zostały uruchomione nowe usługi na stronie. Udostępniony został log stacji SP5ZWP. Każdy może sprawdzić jakie zamki ma zaliczone robiąc QSO ze stacją klubową Bractwa Zamkowego. Użytkownik zalogowany może sprawdzić dokładnie dane zalogowane przez SP5ZWP.

Drugą nowością jest automatyczne potwierdzanie zalogowanym użytkownikom QSO ze stacją SP5ZWP.
Są wykonywanie 2 operacje. Najpierw są potwierdzane wpisy wykonane przez zalogowanych użytkowników. Potem automatycznie są przepisywane dane z logu SP5ZWP do wykazu QSO na dyplomy z potwierdzeniem pQSL (portalQSL). 

Nowi użytkownicy muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ skrypty wykonujące powyższe potwierdzanie są wykonywane raz na 24h w nocy. Więc na ich koncie będą odpisane dopiero następnego dnia.

Podobne uzupełnianie zostanie wykonane dla logów za zawodu i aktywności zamkowe od pozostałych użytkowników, ale najpierw muszę zmodyfikować nieco strukturę bazy danych.

W systemie nie ma problemów ze znakami typu SP1ALT/1 czy SP2ALT/P, znaki te są traktowane tak samo jak SP2ALT - czyli w zapisach można śmiało podawać rzeczywisty, używany w czasie QSO znak.

 
Valid XHTML and CSS.