Home Zgłosić aktywność stacji klubowej
Zgłosić aktywność stacji klubowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
poniedziałek, 30 maja 2011 20:49

Zgłoszenie stacji klubowej wymaga podania w formularzu zgłoszeniowym podobnych danych jak stacja indywidualna.

W pozycji znak podajemy znak stacji klubowej, np. SP5ZWP, w pozycji imię i nazwisko podajemy jego nazwę np. Klub Bractwa Zamkowego. Podajemy też stałe QTH klubu np. Warszawa. Dalej wpisujemy oznaczenie zamku, np. RWA01 i jego nazwę, ewentualnie lokator. Pozycja znak aktywności może zawierać znaku klubu łamany lub znak okolicznościowy klubu, np. SP5ZWP/P lub SN0ZAMEK. Można pozostawić rubrykę pustą, zostanie uzupełniona znakiem klubu. oczywiście należy też podać datę aktywności i liczbę QSO. W pozycji uwagi można podać znaki operatorów, udział w zawodach i inne przydatne informacje.

Użycie indywidualnego znaku w pierwszej rubryce powoduje zaliczenie tej aktywności stacji zgłaszającej. Czyli jeżeli SP2ALT wpisze dane: Znak SP2ALT a w pozycji Znak aktywności SP5ZWP/5 to aktywność zostanie automatycznie zaliczona stacji SP2ALT! Co zapewne nie jest intencją zgłaszającego.

W portalu można zakładać konta stacjom klubowym i zbierać dane dla klubu. Jest już kilka kont klubowych. Upraszcza to również zgłaszanie aktywności zamkowych - formularz po zalogowaniu jest uproszczony.

 

 
Valid XHTML and CSS.