Home Zjazdy Kasztelańskie V Zjazd Kasztelański
V Zjazd Kasztelański PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
sobota, 31 grudnia 2011 17:22

Nie ma chętnych by napisać coś o zjeździe kasztelańskim, więc muszę ku pamięci sklecić kilka słów relacji.

V Zjazd Kasztelański odbył się w trzeci weekend października (22-23.10.2011). W miejscowości Zrębice, podjęci zostaliśmy przez gościnnego gospodarza. Już w piątek zjawili się prawie tu wszyscy uczestnicy. Większość z ekip miała czas by aktywować po drodze zamki. W sobotę od świtu do godziny 17-tej w terenie pracowało również kilka ekip zamkowych, a zamków tu nie brakuje. Najwięcej zamków aktywowała ekipa w składzie SQ2BXI, SP2HAV, SQ2AJN i SQ2OIC. Relację z tej aktywności można przeczytać na portalu klubu SP2KDS. Kilka zamków po drodze z SP7 aktywowała ekipa z SP8, która dotarła na spotkanie jako ostatnia w sobotę. Marek SQ5GLB pracował ze Zrębic, bowiem wszystkie zamki w okolicy już kiedyś aktywował, podobnie pozostali koledzy z SP5 - najliczniejsza grupa na spotkaniu. Parę zamków aktywował Irek SP6TRX z Piotrem SQ6OEZ, a także Piotr SP2LQP z Wojtkiem SP2ALT. Ta ostania para dodatkowo zaprosiła do pracy na zamku w Olsztynie Przemka SQ9ORQ - jednego z najmłodszych operatorów pracującego z zamku. Przemek miał okazję popracować z tego zamku i jak można taką pracę zorganizować.

Przed rozpoczęciem wieczerzy zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.

Wieczerza Kasztelańska zaplanowana została na 17:30. Na jej rozpoczęciu Piotr SP2LQP przedstawił Przemka SP9ORQ pozostałym uczestnikom zjazdu i wręczył upominek - małą statuetkę rycerza w podziękowaniu za pracę z SQ5GLB, SP2ALT i SP2LQP w trakcie "Wyprawy na koniec świata", która miała miejsce na przełomie lipca i sierpnia. Po wieczerzy nastąpiła jeszcze jedna oficjalna część. Marek SQ5GLB oraz Wiesław SQ5ABG wręczyli dyplomy i nagrody za Zawody Kasztelańskie i Syrenki Warszawskiej obecnym uczestnikom tychże. Irek SP6TRX wręczył dyplomy i pieczęcie do dyplomów programu Zamki w Polsce. W szczególności klasę "korona" dyplomu kasztelańskiego otrzymali Marcin SQ2BXI, Wojciech SP2ALT, a klub SP9KVZ otrzymał klasę "korona" dla dyplomów rycerskiego i szlacheckiego. Piotr SP2LQP zaprezentował i wręczył pozostałe upominki - dużą statuetkę rycerza dla Mariana SP6OJG, Bogdana SQ9OUM oraz klubu SP1KRF za największą liczbę QSO z wyprawą. Później nastąpiły rozmowy i zabawa do później nocy. Okazję na krótkie obrady miała również Rada Bractwa Zamkowego. Jednym z tematów były zawody Memoriał Grzegorza SP6VGS - pierwszego menadżera dyplomu - bowiem w sierpniu 2012 będzie już 10 rocznica jego śmierci.

W niedzielę po śniadaniu  pożegnaliśmy Folwark Zrębice i ekipy rozjechały się do domów.

W zjeździe brało udział 30 osób, m.in: SP2ALT, SP2HAV, SP2LQP, SQ2AJN, SQ2BXI, SQ2OIC, SP3CSD, SP5HEN, SP5JCX, SP5LMT, SP5QWJ, SQ5ABG, SQ5BG, SQ5GLB, SQ5JD, SQ5LMT, SQ5LTH, SP6TRX, SQ6OET, SQ6OEZ, SQ8HNB, SQ8MXN, SQ8MXS, SP9DTE, SP9RTZ.

 

 
Valid XHTML and CSS.