Home Zjazdy Kasztelańskie X Zjazd Kasztelański
X Jubileuszowy Zjazd Kasztelański Bractwa Zamkowego za nami!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez SQ2BNM   
środa, 14 września 2016 19:43

X Jubileuszowy Zjazd Kasztelański Bractwa Zamkowego TORUŃ 2016 minął jak z bicza strzelił  - trzy dni spotkań, wycieczek, wypraw zamkowych i fortecznych za nami. Przepiękna pogoda, atrakcje urokliwego Torunia, a przede wszystkim wspaniała ekipa gości zjazdowych, która zawitała do Torunia i do Fortu IV Twierdzy Toruń sprawiła, że długo jeszcze będziemy wspominać to jubileuszowe wydarzenie ze sfery krótkofalarstwa zamkowego i fortecznego.

Z kronikarskiego obowiązku przypomnę, że Honorowy Patronat nad imprezą objęli:

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – pan Piotr Całbecki

oraz

Prezydent Miasta Torunia -  pan Michał Zaleski.


W trakcie oficjalnej części spotkania oprócz podsumowania zawodów, wręczenia pucharów, dyplomów, plakiet i innych wyróżnień przedstawiona została prezentacja nowego programu dyplomowego Bractwa Zamkowego. Dotyczy on obiektów fortyfikacyjnych polskich, rosyjskich/radzieckich oraz niemieckich znajdujących się na terenie Polski, które powstały w latach 1919 – 1973. Rozpoczęcie nowego programu dyplomowego zaplanowane jest na początek 2017 roku. Ojcami chrzestnymi programu są Jurek SP8BBK oraz Mariusz SQ2BNM. Program jest otwarty, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy oraz poszukiwania - odkrywania nowych obiektów.  Więcej informacji już niedługo na stronie zamkowej czyli www.zamkisp.pl

Czas rozpocząć kolejną dekadę zjazdowych spotkań członków Bractwa Zamkowego oraz ich sympatyków. Z tego co już wiadomo zadanie organizacji kolejnego XI Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego powierzono silnej i sprawnej organizacyjnie ekipie  krótkofalowców z Warmii i Mazur – pod wspaniałym kierownictwem Julity SP4YLA, Jacka SP4TKO oraz Kazimierza SQ4IOH. Krainy przepiękne, ludzie (a cóż dopiero krótkofalowcy!! ) bardzo gościnni i życzliwi.  Proponujemy już teraz z przyszłorocznego urlopu wygospodarować sobie kilka dni na wrześniowy pobyt na Warmii i Mazurach.

Organizatorzy X Jubileuszowego Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego czyli stowarzyszenie Krótkofalowcy dla Torunia i Regionu, Klub Krótkofalowców PZK Fort IV przy Towarzystwie Miłośników Torunia – znak klubowy SP2TMT, Odział Terenowy PZK Nr 26 w Toruniu oraz Towarzystwo Miłośników Torunia serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za przyjazd i wspaniałe towarzystwo oraz niesamowitą atmosferę spotkania „zamkowiczów” – co niektórym jeszcze dzwoni w uszach !!!!
Niech żałują Ci co nie byli na Naszym X Jubileuszowym Zjeździe Kasztelańskim Bractwa Zamkowego w pięknym Toruniu, następną okazję będą mieli dopiero  za kilka lat ;-))))

Mariusz sq2bnm

 
Valid XHTML and CSS.