Home Zawody zamkowe
Regulamin_ZZ2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SQ5GLB   
czwartek, 19 kwietnia 2018 21:05

XV ZAWODY ZAMKOWE - 2018
REGULAMINOrganizatorem zawodów jest Rada Bractwa Zamkowego oraz Warszawski Oddział Terenowy PZK.

Celem zawodów jest przybliżanie historii Polski, propagowanie „turystyki krótkofalarskiej” do miejsc związanych z zamkami oraz „uaktywnienie” zamków do programu dyplomowego „ZAMKI w POLSCE”, powiatów do dyplomu „SP-POWIAT AWARD” i gmin do dyplomu „POLSKIE GMINY AWARD”.

Termin zawodów, pasmo i emisja:
Zawody zostaną przeprowadzone w dniu 19 maja 2018r. (trzecia sobota maja) w godzinach 15.00 – 18.00 UTC (17.00 - 20.00 czasu lokalnego). Pasmo 3,7 MHz, emisja SSB zgodnie z band planem.
Ze względu na prace stacji w warunkach terenowych, w czasie trwania zawodów wszystkie stacje startujące obowiązuje ograniczenie mocy do 100 W.

Raporty i punktacja:
Podstawą do podawania w raporcie oznaczeń zamków jest aktualny wykaz zamków dostępny na stronie „zamkisp.pl”

  1. Stacje pracujące z zamków – podają raport + oznaczenie zamku + literę Z np. 59 RWM01Z i dają 5 pkt. Stacje pracujące z dotychczas „nieaktywnego” na KF a także „nieaktywnego” od 01.01.2014 r. zamku (patrz „Zamki za 10p na Zawody Zamkowe 2018 ) otrzymają premię 10 pkt. doliczaną do ich wyniku.
  2. Stacje pracujące z miejscowości, w których znajdują się zamki – podają raport + oznaczenie zamku np. 59 RWM02 i dają 2 pkt. (stacje klasyfikowane są w grupie II).
  3. Stacje pracujące z miejsc nie ujętych w wykazie zamków - podają raport + oznaczenie województwa i powiatu np. 59 OSE. Stacje te dają 1 pkt. (stacje klasyfikowane są w grupie II).
  4. Inni uczestnicy zawodów (np. stacje zagraniczne, stacje /MM) – podają raport + numer QSO np. 59 023. Stacje dają 1 pkt. (stacje klasyfikowane są w grupie II).

Stacje pracujące w Zawodach Zamkowych po raz pierwszy otrzymają premię 10 pkt doliczoną do wyniku. Premia dotyczy zarówno stacji indywidualnych, klubowych i SWL, jeżeli znak nie pojawił się w dotychczas rozegranych zawodach lub uczestnik nie startował pod innymi znakami.. 
Premia za pracę z „nieaktywnego” zamku oraz premia za pierwszy udział w zawodach nie sumują się.
O zajętym miejscu decyduje większa ilość zdobytych punktów, a w przypadku jednakowej ich ilości kolejno: krótszy czas pracy w zawodach, ilość QSO ze stacjami pracującymi z zamków, ilość QSO ze stacjami pracującymi z miejscowości, w których znajdują się zamki.
Za stację biorącą udział w zawodach uważa się stację, która przeprowadziła minimum 10 łączności.

Grupy klasyfikacyjne:

  • I. Stacje pracujące z zamków (tylko stacje pracujące terenowo z zamków spoza własnej miejscowości).
  • II. Stacje pracujące ze stałego QTH, w tym rezydenci.
  • III. SWL - w przesłanym logu należy podawać pełny raport obu stacji. Ten sam znak może pojawić się w zgłoszeniu tylko dwa razy. Każde następne wykazywanie QSO tej stacji będzie wykreślane.

Uwaga - jeżeli w miejscowości znajduje się kilka zamków, zaleca się by startujący z niej krótkofalowcy po wcześniejszym uzgodnieniu podawali w raporcie oznaczenia różnych zamków. W czasie trwania zawodów nie dopuszcza się zmiany oznaczenia zamku lub zmiany QTH. Zabrania się pracy w zawodach pod więcej niż jednym znakiem w tym samym czasie. Za rezydenta  uważa się stację, której miejsce zainstalowania stacji wskazane w pozwoleniu radiowym znajduje się w odległości do 500m od obiektu umieszczonego w wykazie Zamki w Polsce.

Puchary i nagrody:
Dla zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych grupach klasyfikacyjnych - puchary (warunkiem jest sklasyfikowanie minimum 10 stacji w danej grupie). Dla zdobywców miejsc I – III drukowane dyplomy. Wszyscy sklasyfikowani w Zawodach Zamkowych otrzymają dyplomy w wersji elektronicznej. Istnieje możliwość uzyskania dyplomu "papierowego" – zapytania i zgłoszenia kierować na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Informacja o przyznanych nagrodach dostępna będzie na stronie zamkisp.pl.

Dzienniki zawodów:
W dziennikach zawodów OBOWIĄZUJE CZAS UTC. Łączności nie zalicza się w przypadku różnicy czasu powyżej 5 minut, niezgodności znaków korespondentów, grup kontrolnych oraz braku logu korespondenta.
Dzienniki zawodów TYLKO W FORMACIE CABRILLO (program logujący Marka SP7DQR do pobrania ze strony zamkowej zamkisp.pl) należy wysłać na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (adres ten na stronie jest chroniony przed robotami spamującymi i trzeba włączyć obsługę javascript by go zobaczyć) do dnia 31 maja 2018r.

Komisja:
Nad przebiegiem zawodów będzie czuwać Komisja pod przewodnictwem Marka Urbanowicza SQ5GLB. Zawody wliczane są do współzawodnictwa "O Krótkofalarski Puchar Warszawy" prowadzonego przez WOT PZK. 

Zapraszam do wzięcia udziału w zawodach...
Marek SQ5GLB
Warszawa, 30.10.2017 r.

 

 
Valid XHTML and CSS.