Home Zawody zamkowe
Regulamin ZZ-2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 maja 2020 10:19

XVII ZAWODY ZAMKOWE – 2020

 


REGULAMIN
(zmodyfikowany z uwagi na koronawirus)

Organizatorem zawodów jest Rada Bractwa Zamkowego oraz Warszawski Oddział Terenowy PZK.

Celem zawodów jest przybliżanie historii Polski, propagowanie „turystyki krótkofalarskiej” do miejsc związanych z zamkami oraz „uaktywnienie” zamków do programu dyplomowego „ZAMKI w POLSCE”, powiatów do dyplomu „SP-POWIAT AWARD” i gmin do dyplomu „POLSKIE GMINY AWARD”. Od tego roku również do dyplomu „GRODY W POLSCE”

Termin zawodów, pasmo i emisja:

Zawody zostaną przeprowadzone w dniu 16 maja 2020 r.(trzecia sobota maja) w godzinach 15.00 – 18.00 UTC
(17.00 - 20.00 czasu lokalnego). Pasmo 3.7 MHz, emisja SSB zgodnie z band planem.
Ze względu na prace stacji w warunkach terenowych, w czasie trwania zawodów wszystkie stacje startujące obowiązuje ograniczenie mocy
do 100 W.

Raporty i punktacja:
Podstawą do podawania w raporcie oznaczeń zamków jest aktualny wykaz dostępny na stronie „zamkisp.pl” oraz aktualna lista grodów dostępna na stronie „grody.zamkisp.pl”

  1. Stacje pracujące z zamków – podają raport + oznaczenie zamku + literę Z np. 59 RWM01Z i dają 5 pkt.
    Stacje pracujące z dotychczas „nieaktywnego” na KF a także „nieaktywnego” od 01.01.2016 r. zamku (patrz „Zamki za 10p na Zawody Zamkowe 2020”) otrzymają premię 10 pkt. doliczaną do ich wyniku.
  2. Stacje pracujące z grodów – podają raport + oznaczenie grodu np. 59 GRB001 i dają 5 pkt.
  3. Stacje pracujące z miejscowości, w których znajdują się zamki – podają raport + oznaczenie zamku
    np. 59 RWM02 i dają 2 pkt. (stacje klasyfikowane są w grupie II).
  4. Stacje pracujące z miejsc nie ujętych w wykazie zamków/grodów - podają raport + oznaczenie województwa i powiatu np. 59 OSE. Stacje te dają 1 pkt. (stacje klasyfikowane są w grupie II).
    Inni uczestnicy zawodów (np. stacje zagraniczne, stacje /MM) – podają raport + numer QSO np. 59 023. Stacje dają 1 pkt. (stacje klasyfikowane są w grupie II).

Stacje pracujące w Zawodach Zamkowych po raz pierwszy otrzymają premię 10 pkt doliczoną do wyniku. Premia dotyczy zarówno stacji indywidualnych, klubowych i SWL, jeżeli znak nie pojawił się w dotychczas rozegranych zawodach lub uczestnik nie startował pod innymi znakami.

O zajętym miejscu decyduje większa ilość zdobytych punktów, a w przypadku jednakowej ich ilości kolejno: krótszy czas pracy w zawodach, ilość QSOs ze stacjami pracującymi z zamków lub grodów, ilość QSOs ze stacjami pracującymi z miejscowości, w których znajdują się zamki.

Za QSO pomiędzy stacjami pracującymi z terenowo z tego samego zamku/grodu przyznaje się 1 pkt.

Za stację biorąca udział w zawodach uważa się stację, która przeprowadziła minimum 10 łączności.

Grupy klasyfikacyjne:

I Stacje pracujące z zamków (tylko stacje pracujące terenowo z zamków spoza własnej miejscowości).
Grupa I zawieszona w 2020r. z uwagi na sytuację epidemiologiczną, wyjazd w teren na własną odpowiedzialność i ryzyko, stacje terenowe z zamków i grodów będą sklasyfikowane w grupie II.

II Stacje pracujące ze stałego QTH lub terenowo z zamku/grodu z własnej miejscowości oraz rezydenci.

III SWL - w przesłanym logu należy podawać pełny raport obu stacji. Ten sam znak może pojawić się w logu tylko dwa razy. Każde następne wykazywanie QSO tej stacji będzie wykreślane.

Uwaga - jeżeli w miejscowości znajduje się kilka zamków, zaleca się by startujący z niej krótkofalowcy po wcześniejszym uzgodnieniu podawali w raporcie oznaczenia różnych zamków. W czasie trwania zawodów nie dopuszcza się zmiany oznaczenia zamku lub zmiany QTH. Zabrania się pracy w zawodach pod więcej niż jednym znakiem w tym samym czasie. Za rezydenta uważa się stację, której miejsce zainstalowania stacji wskazane w pozwoleniu radiowym znajduje się w odległości do 500m od obiektu umieszczonego w wykazie Zamki w Polsce lub Grody w Polsce.

Puchary i nagrody:

Dla zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych grupach klasyfikacyjnych – puchary (warunkiem jest sklasyfikowanie minimum 10 stacji w danej grupie). Dla zdobywców miejsc I – III drukowane dyplomy. Wszystkie stacje uczestniczące w Zawodach Zamkowych otrzymają dyplomy w wersji elektronicznej. Istnieje możliwość uzyskania dyplomu "papierowego" – zapytania i zgłoszenia kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacja o przyznanych nagrodach dostępna będzie na stronie zamkisp.pl

Dzienniki zawodów:

W dziennikach zawodów OBOWIĄZUJE CZAS UTC. Łączności nie zalicza się w przypadku różnicy czasu powyżej 5 minut, niezgodności znaków korespondentów, grup kontrolnych oraz braku logu korespondenta.
Dzienniki zawodów
TYLKO W FORMACIE CABRILLO (program logujący Marka SP7DQR do pobrania ze strony zamkowej zamkisp.pl) należy wysłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 31 maja 2020 r.

Komisja:

Nad przebiegiem zawodów będzie czuwać Komisja pod przewodnictwem Marka Urbanowicza  SQ5GLB.
Decyzje komisji są ostateczne.
Zawody wliczane są do współzawodnictwa „O Krótkofalarski Puchar Warszawy” prowadzonego przez WOT PZK.


Zapraszam do wzięcia udziału w zawodach...

Warszawa, 30.04.2020 r. Marek SQ5GLB

Przykład logu cabrillo:

START-OF-LOG: 2.0
CONTEST: ZZ-2020
CALLSIGN: SP2KFQ/2

CATEGORY: II
OPERATORS: SP2ALT

EMAIL: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
NAME: Klub Łączności LOK

ADDRESS: ul. Wysoka 3

ADDRESS: 89-600 Chojnice, Poland
CREATED-BY: DQR_Log v. 3.2.5 - (c) SP7DQR
SOAPBOX: QTH Zamek Lubiszewo II
QSO: 3500 PH 2020-05-16 1618 SP2KFQ/2 59 FTC04Z SP3DWH 59 WWT03
QSO: 3500 PH 2020-05-16 1620 SP2KFQ/2 59 FTC04Z SP2RTA/2 59 PSJ01Z

QSO: 3500 PH 2020-05-16 1620 SP2KFQ/2 59 FTC04Z SQ7CGN 59 CWU

 

 
Valid XHTML and CSS.