Home Bractwo Zamkowe
Społeczność PDF Drukuj Email

Program dyplomowy posiada wielu fanów. Pojawienie się stacji zamkowej na pasmie zwykle wywołuje spore zainteresowanie. Z jednej strony dużo operatorów zaliczających kolejne łączności z zamkami, powiatami czy też gminami w Polsce. Operatorzy Ci są wymienieni na listach współzawodnictwa dyplomowego rycerskiego i szlacheckiego.

Z drugiem grono operatorów zarażonych bakcylem zwiedzania i uruchamiania stacji z zamków. Tych znajdziemy na liście współzawodnictwa kasztelańskiego. Liderem aktywności jest niezaprzeczalnie Marek SQ5GLB, który odwiedził już ponad 500 zamków. Goni go Zbyszek SP2QCS, który między innymi zaliczył wszystkie zamki w województwach Polski północnej.

Najaktywniejsi spotykają się na zlotach kasztelańskich. W tym roku odbędzie się VII Zjazd Kasztelański.

Na zlocie w Powidzu powstała Rada programu dyplomowego, która ustaliła nazwę dla zdobywców dyplomów - "Bractwo Zamkowe". Tym samym stała się Radą Bractwa Zamkowego - pierwszy skład rady: SQ5GLB, SP6TRX, SP3CSD, SP2ALT.

W wyniku rezygnacji Grzegorza z prac rady i dookoptowaniu Piotra skład rady tworzą:
Marek SQ5GLB, Irek SP6TRX, Piotr SP2LQP oraz Wojtek SP2ALT.

Od marca 2001 w eterze działa stacja SP5ZWP, której operatorami są SQ5GLB, SP2ALT i SP6TRX, jako stacja Bractwa Zamkowego. Aktywność SP5ZWP (od Zamki W Polsce) bedzie wyłącznie z zamków, by wszystkie QSO były zaliczane do Dyplomu Rycerskiego i Szlacheckiego.

 

 

 

 
Valid XHTML and CSS.