Home
Program dyplomowy Zamki w Polsce
Stacja klubowa Bractwa Zamkowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
środa, 02 marca 2011 21:56

Z dniem 1 marca 2011 Bractwo Zamkowe otrzymało licencję SP5ZWP (Zamki W Polsce) - jako klub działający przy OT37 PZK. Kierownikiem stacji jest Marek SQ5GLB, a operatorami odpowiedzialnymi - Wojtek SP2ALT i Irek SP6TRX. Log stacji będzie umieszczony i dostępny na naszej stronie internetowej. QSO zrobione ze stacją klubową będą automatycznie zaliczane do dyplomu Szlacheckiego i Kasztelańskiego,  ponieważ aktywność klubowa jest planowana głównie z zamków.

 

 
Dyplom Szlakiem Wedlów PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP3CMA   
czwartek, 17 lutego 2011 21:41

Podczas naszych wyjazdów terenowych, oprócz realizacji aspektów operatorskich, prowadzimy też ustalenia na dalsze wyjazdy. I w jednej z naszych rozmów Tomek SP3VSE stwierdził, zwracając się do Jarka SP3CMA, żeby nasze wyjazdy ułożyć w jakiś cykl mający uatrakcyjnić śledzenie naszych wypraw, a jednocześnie zachęcić do przeprowadzania z nami łączności. Bo nic tak nie cieszy jak pile-up. Jarek zwrócił uwagę, że jeżdżąc po okolicznych zamkach często przewijało mu się nazwisko Wedel, jako właścicieli zamków. Postanowiliśmy sprawdzić ten fakt i okazało się, że jest 18 zamków na terenie Północno-Zachodniej Polski, które niegdyś należały do tej rodziny. Ucieszyło nas to, ponieważ część zamków już znaliśmy, a pozostałe będą dla nas całkiem nowym wyzwaniem. Na kolejnych spotkaniach zwróciliśmy uwagę na naszych kolegów korespondentów. Stwierdziliśmy, że mamy niezłe stałe grono osób śledzących nasze poczynania. I ten stan postanowiliśmy powiększyć, a najwytrwalszych nagrodzić. Tak powstał pomysł programu i dyplomu „Szlakiem Wedlów”.

Więcej…
 
Kolejne nowości PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
czwartek, 20 stycznia 2011 22:38

Na stronie pojawiło się kilka nowych funkcjonalności, szczególnie dotyczących filtrowania danych do dyplomów szlacheckiego i rycerskiego. Także pojawiła się możliwość usuwania danych przez użytkownika z tej listy. W dziale "do pobrania" znajduje się plik tekstowy, w którym odpisywane są zmiany dokonane w bazie zamków. Ułatwi to zapewne aktualizację własnych wykazów czy map.

Prace nad witryną postępują, może do rozpoczęcia sezonu jeszcze się funkcjonalność witryny uda polepszyć, a jest jeszcze wiele do zrobienia.

 
Nowa funkcjonalność portalu PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 21 listopada 2010 15:52

Miło mi zakomunikować, że dodałem nową funkcjonalność w systemie ZamkiSP. Jest to mechanizm potwierdzania QSO z aktywności zamkowych (QSO do dyplomu Szlacheckiego i Rycerskiego). Każdy zalogowany użytkownik może umieścić swój log z wyprawy (aktywność do dyplomu kasztelańskiego). Jeżeli zalogowani korespondenci zgłoszą również to QSO do dyplomu Rycerskiego, system porówna dane i potwierdzi im ten fakt zaznaczając potwierdzenie w kolumnie pQSL!.

Logi dodaje się wybierając z menu użytkownika "Moje aktywności" i podmenu "Dodaj LOG z QSO"

Jak przygotować dane zawiera przewodnik dostępny w dziale Jak to zrobić.

Logi za zawody zamkowe będą sukcesywnie wprowadzane do systemu. W tej chwili są wprowadzone logi za 2004,2005,2008 i 2010.

W planie jest ulepszenie systemu, ale to po dodaniu ostatniego modułu zgłaszania wypraw zamkowych. Funkcjonalność ta na razie opiera się na starej stronie.

 

Poprawiony: niedziela, 21 listopada 2010 22:13
 
Kolejny dyplom WCAA w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 21 listopada 2010 15:46

Miło nam zakomunikować, że pojawił się kolejny dyplom WCAA w Polsce. Zdobył go Tomek SP3VSE z numerem 25. Tym samym "grupa rycerzy radiowych" z Piły wykonała swój roczny plan. Gratulujemy!

Poprawiony: niedziela, 21 listopada 2010 15:52
 
Zgłaszanie aktywności zamkwych PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
poniedziałek, 08 listopada 2010 11:26

Polecam dokument stworzony przez Piotra SP2LQP - instrukcja jak dopisać aktywność zamkową do listy oraz zgłosić ją do współzawodnictwa w Menu "Jak to zrobić". W uzupełnieniu dodam, że zmieniłem na stronie formularza nazwę przycisku WYŚLIJ na DALEJ. Teraz przycisk WYŚLIJ pojawia się tylko na drugiej stronie, gdzie dokonuje się sprawdzenia poprawności danych i po jego "kliknięciu" następuje wysłanie zgłoszenia do Award Managera oraz wpisywane są dane do systemu.

Życzę miłej lektury i bezproblemowego zgłaszania aktywności zamkowych.

 
Kolejne dyplomy WCAA w SP PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
poniedziałek, 08 listopada 2010 11:21

Miło zakomunikować o kolejnych zdobywcach dyplomu WCAA. Są nimi Marek SP6NIC (No 23) oraz Waldek SQ3HTK (No 24). W raz z Jarkiem SP3CMA (No. 17) już trzech nadawców z SP posiada ten dyplom.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 30 z 35
Valid XHTML and CSS.