Home

Info WCA z DXClustera

Logowanie

Wyszukiwanie WCA

Zamiana kodów SP/WCA


kod krajowy
kod WCA

 

Program dyplomowy Zamki w Polsce
O nas w Toruńskich Wiadomościach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 września 2015 18:07

W telewizji Toruń w wiadomościach emitowanych 28.09.2015 jest informacja o naszym zjeździe. Poniżej link, informacja od 17 minuty i40 sekund od rozpoczęcia materiału.

http://www.tvtorun.net/movie/show?id=8073

a w galerii dodałem kilka fotografii ze zjazdu.

Poprawiony: środa, 30 września 2015 18:39
 
IX Zjazd Kasztelański Toruń 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
poniedziałek, 28 września 2015 17:07

Kto nie był to niech już planuje przyjazd w przyszłym roku i żałuje że się nie zdecydował na przyjazd do Torunia. Teraz podsumowanie wstępne, bowiem nie wszystkie szczegółowe dane mam by opisać dokładnie wszystkie wydarzenia.

Zjazd rozpoczął się od ogniska z grochówką, chlebem ze smalcem i ogóreczkami kiszonymi oraz beczką piwa w piątek wieczorem o 19:30. Przybyła już na to spotkanie spora ekipa z całej Polski oraz nasz gość specjalny Edi ES2TT. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia fortu nocą z przewodnikiem. Rozmowy trwały do późna, ale perspektywa porannego wstawania skróciła je do rozsądnych godzin.

W sobotę po śniadaniu specjalną linią Forteczną odbył się przejazd do Fortu XIII im Karola Kniaziewicza. Wiózł nas już niespotykany w codziennym ruchu Jelcz PR110. Fort XIII leży na terenie wojskowym i nie jest normalnie dostępny dla turystów, więc była to nie lada gratka zobaczyć i zwiedzić z przewodnikiem  p.  Marianem Rochnińskim ten fort. Pan Marian jest kopalnią wiedzy o fortyfikacjach Torunia i pewnie by nas tam oprowadzał cały dzień, ale plan przewidywał tylko 2 godziny. Jego autorstwa folder o forcie XIII otrzymał każdy uczestnik Zjazdu. W zwiedzaniu uczestniczyło około 40 osób.

O 12-tej ponownie linia Forteczna zawiozła nas na plac Św. Katarzyny i po Toruniu oprowadził nas Mariusz SQ2BNM. Ciekawa trasa zakończyła się na rynku starego miasta. 2 godziny wolnego czasu na przespacerowanie się po słonecznym Toruniu i czas na powrót do Fortu IV.

O siedemnastej zrobiliśmy wspólne zdjęcie, które później otrzymał każdy uczestnik zjazdu. Powyżej tylko fragment tej fotografii. Około 17:30 od wystrzału armatniego rozpoczęła się część oficjalna część zjazdu. A drugi wystrzał armatni został odpalony przez samego Marka SQ5GLB na cześć ogłoszenia, że kolejny X zjazd również odbędzie się w Toruniu. W dalszej  kolejności odbyła się prezentacja przewodnika po fortach Malborka wygłoszona przez pana Mariusza Żebrowskiego (kustosza Muzeum Miejskiego w Grudziądzu) - jednego z autorów oraz Tomasza Kowalskiego wydawcy. Po niej można było nabyć ten przewodnik w cenie hurtowej. Kolejny punkt programu to koncert zespołu Open Blues z Torunia  grającego jak sam wskazuje utwory bluesowe.

Już po zachodzie słońca nastąpiło uroczyste podsumowanie Zawodów Zamkowych i Zawodów Militarnych. Wiceprezesi PZK - Janek SP2JLR oraz Piotr SP2JMR wręczyli puchary i dyplomy. Odbyło się też losowanie nagród pozaregulaminowych, o czym można przeczytać poniżej.

Specjalne podziękowania za organizacją zjazdu otrzymał Klub SP2TMT oraz Mariusz SQ2BNM i Irek SP2MSF w postaci grawertonów. Klub SP2TMT też otrzymał upominek na zagospodarowanie się w nowych pomieszczeniach, które udostępnił im właściciel Fortu IV. Grawertony za VIII Zjazd Kasztelański otrzymał też klub SP8PRL oraz Sylwia SQ8MXN i Marek SQ8MXS.

Wieczerza w postaci potraw grilowanych już trwała od 18-tej. Każdy mógł dostosować tempo jedzenia według swoich potrzeb. Chłodny wieczór zachęcił wielu uczestników do zabawy tanecznej, która trwała do 23. Później rozmowy przeniosły się do pokoi.

W niedzielę po śniadaniu i kawie w zależności od odległości i planów aktywacji zamków uczestnicy udali się do domu.

Trudno opisać wszystkie wrażenia i drobne ale cieszące upominki od organizatorów. Za wysiłek organizacyjny DZIĘKUJEMY!

IX Zjazd przeszedł do historii jako najliczniejszy w dotychczasowej historii. Jubileuszowy X zjazd będzie również w Toruniu i pewnie dostarczy jeszcze więcej wrażeń.

Poniżej zdjęcie pomniejszone grupowe zdjęcie w całości.

Poprawiony: środa, 30 września 2015 18:18
 
Zakończenie ZZ i ZM PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 27 września 2015 17:39

Jednym z punktów IX Zjazdu Kasztelańskiego było uroczyste zakończenie Zawodów Zamkowych oraz Zawodów Militarnych. Puchary i dyplomy za czołowe miejsca wręczali wiceprezesi PZK w osobach Janka SP2JLR i Piotra SP2JMR oraz Rady Bractwa Zamkowego. Najwięcej odebranych pucharów i dyplomów było w grupie I. Nie odebrane na miejscu puchary i dyplomy będą wysłane pocztą.

W ramach dodatkowych dorocznych pucharów fundowanych przez Radę Bractwa Zamkowego są dwie dodatkowe kategorie: najlepsza stacja indywidualna debiutująca w Zawodach Zamkowych. Tym roku ten puchar otrzymał Wiesław SP3UY. Drugi to puchar za aktywną pracę z zamków w 2014r otrzymał Piotr SP2LQP.

Pojawiły się też nagrody rzeczowe.

Poprawiony: niedziela, 27 września 2015 18:45
Więcej…
 
Poprawka w wynikach ZZ-2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
czwartek, 24 września 2015 18:57

W wyniku reklamacji 10 punktów zostało przydzielonych stacji SQ8SKD startującej po raz pierwszy w ZZ-2015.  W wyniku tej poprawki kolega SQ8SDK poszedł o 2 miejsca wyżej i zajął ostatecznie 25 miejsce. Zmiana ta będzie uwzględniona w oficjalnych wynikach rozsyłanych do każdego uczestnika wraz z elektronicznym dyplomem uczestnictwa i plikiem błędów.

Za niezamierzone zamieszanie przepraszamy zainteresowanego oraz pozostałych uczestników zawodów.

Marek SQ5GLB i Wojtek SP2ALT

 
Wyniki Zawodów Militarnych 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 września 2015 18:37

Nadszedł najwyższy czas ogłosić wyniki za Zawody Militarne w 2015r.

W tym roku udział w tych zawodach wzięło udział nieco mniej stacji niż w roku ubiegłym. Niestety 4 stacje nie spełniły regulaminowego warunku uczestnictwa w zawodach. Liczymy, że w kolejnych zawodach ten punkt regulaminu będzie prawidłowo odczytany i operatorzy 10 QSO wykonają. Pogoda sprawiła, że w letnie upały w teren udało się mniej stacji niż zazwyczaj. Ale rywalizacja była emocjonująca, w szczególności że w klasie generalnej liczyło się każde QSO wykonane różnymi emisjami, co dla stacji w terenowej jest nie lada wyzwaniem.

Więcej…
 
IX ZJAZD KASZTELAŃSKI KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 8 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 września 2015 19:26

IX  ZJAZD KASZTELAŃSKI 
TORUŃ 25 – 27 wrzesień 2015r.
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 8


Witamy w ostatnim już przed zbliżającym się IX Zjazdem Kasztelańskim TORUŃ 2015 komunikacie.

Na początku krótkie przypomnienie jak dojechać na IX Zjazd Kasztelański Bractwa Zamkowego TORUŃ 2015.

Fort IV położony jest w północno-wschodniej części prawobrzeżnego Torunia – wyjazd z Torunia trasą Nr 91 na Gdańsk. Wjeżdżający do Torunia od południa muszą przejechać jeden z dwóch  mostów drogowych ( istniejący od roku 1934 most drogowy lub oddany do ruchu w grudniu 2012 roku most gen. Elżbiety  Zawackiej).  Pojazdy korzystające z autostrady A1 ( Amber One) powinny zjechać z autostrady w Lubiczu pod Toruniem i dalej kierować się już na ulicę Chrobrego 86.

Poprawiony: czwartek, 17 września 2015 19:44
Więcej…
 
IX ZJAZD KASZTELAŃSKI KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 7A PDF Drukuj Email
Wpisany przez SQ2BNM   
wtorek, 08 września 2015 20:19

IX  ZJAZD KASZTELAŃSKI 
TORUŃ 25 – 27 wrzesień 2015r.
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Nr 7A

PILNE  INFO  !!!!!!!!!

W poniedziałek 14 września o godz. 23.59 LT (czasu środkowotoruńskiego)  ZAMYKAMY LISTĘ  REZERWACJI  MIEJSC NOCLEGOWYCH  DLA UCZESTNIKÓW IX Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2015.

ZAMYKAMY również LISTĘ UCZESTNIKÓW  IX Zjazdu Kasztelańskiego, stąd prośba organizatorów (czyli Nas) o zgłaszanie swojego uczestnictwa w imprezie (nawet na zasadzie uczestniczenia tylko w imprezach sobotnich – włącznie z uroczystą kolacją) z zachowaniem podanego terminu czyli  do dnia 14 września włącznie !!!.


We wtorek 15 września zamykamy część organizacyjno – dokumentacyjną z właścicielami obiektu – sprawy zakwaterowania, wyżywienia. Zaczynamy również druk dokumentów niezbędnych dla prawidłowego i przyjemnego dla uczestników przebiegu całej imprezy.

Wszelkie zgłoszenia, pytania, informacje proszę kierować na e-maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Ostatni komunikat IX Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego TORUŃ 2015 zamieścimy ok. 16 – 17 września.

Od IX Zjazdu Kasztelańskiego dzielą Nas już tylko  dwa tygodnie  …. Oj, będzie się działo w Toruniu !!!!
ZACZYNAMY  ODLICZANIE – pierwsi uczestnicy pojawią się w Forcie IV już 23 września !!!

Poprawiony: wtorek, 08 września 2015 20:27
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 29
Valid XHTML and CSS.