Home
Program dyplomowy Zamki w Polsce
Zamierzenia Bractwa Zamkowego 2021

Happy Birth Day (WCA HBD) 16-17 styczeń 2021 r.

Zawody Zamkowe 15 maja 2021 r.

World Castles Weekend - WCA  11-20 czerwiec 2021 r.

Zawody Militarne 14 sierpnia 2021 r.

XV Zjazd Kasztelański - w SP2  10-11-12 września 2021 r.

 


 

 
Wyniki Zawodów Zamkowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 13 czerwca 2021 20:04

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Zawodów Zamkowych 2021

Grupa I

1

SO3O

2

SQ9OUM/7

3

SQ8HNB/P

4

SP2ALT/2

5

SP6TRX/P

Grupa II

1

SP7RFF

2

3Z3AHK

3

SQ9PCA

4

SP4KHM

5

SQ8MFM

Grupa III - nie dotarły logi od nasłuchowców

Szczegółowe wyniki są w zakładce Zawody Zamkowe.

Puchary, dyplomy zostaną wręczone na Zjeździe Kasztelańskim we wrześniu.

Zwycięzcom gratulujemy!

 

 
Koniec nadsyłania logów jest blisko PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
niedziela, 30 maja 2021 19:44

Jutro 31 maja 2021 upłynie czas na nadsyłanie logów. Obecnie brakuje nam logów od: SP2KMH, SP2MGR, SP9TKW, SQ8MFM - liczba qso > 10. Liczę na solidność tych uczestników.

Wyniki są wstępnie podliczone, nowa metoda przekazywania logów zdaje egzamin, jest mniej błędów utrudniających rozliczenie.

 
Lista zamków za 10p - Zawody Zamkowe 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
sobota, 24 kwietnia 2021 17:33

Podaję oficjalną listę zamków nieaktywnych od 1.1.2017.
Na liście są zamki, które były aktywowane po 31 marca 2021, ale zgodnie z wieloletnią tradycją - te aktywacje nie kasują punktów dodatkowych.

BGP01 BNG02 BNG07 BSN01 BSN03 BSN04
BZY02 BZY05 BZY07

CGV03 CGV04 CIA04 CIA05 CIZ03 CPB02
CPB03 CRE02 CUL02

DAB08 DID13 DJG11 DJG12 DLG01
DML03

FAG05 FIY05 FMB01 FMB02 FMB03 FMB04
FMB07 FMB08 FMB09 FUM03 FUM04 FUM05

GRB01 GYT02

JEZ07

KJS02 KJS03 KJS06 KJS09 KKS02 KKS03
KKS04 KKS06 KKS10 KKS11 KLK04 KLK05
KPR03 KPR06 KPR12 KPR13 KPR17 KPR18
KPR20 KSA01 KSA02 KSA03 KSA04 KSA05
KSA06 KSA07 KSA08 KUD01

MKM05 MKM06 MOW06

PGU02 PSJ03 PZN02 PZN03

RGI03

UGY01 UGY02 UGY06 UNF06 UNF10 UOP04
WAL01 WCR02 WJC02 WKJ01 WKJ02 WOD01
WOI01 WON01 WSX02 WSX03 WTK03

ZCS03 ZGN01 ZGN04 ZGN07 ZGN08 ZGN09
ZSF01 ZSG04 ZSG09 ZSG10

Lista grodów nieaktywowanych jest długa - 1594 obiektów, należy się kierować informacją o roku aktywacji podaną na liście grodów, np.
dla podanego fragmentu wykazu 10p za grody: GRB001, GRB002, GRB003, GRB004, a za GRB005  już nie.

Lp. Woj. Oznacz. Obiekt WCA Gmina Zamek Fort p.oporu Info Aktywn.
1 B GRB001 Biedrzychowice Dolne SP-05001 ZY10 ----- ----- -----
2 B GRB002 Boczów SP-05002 SN05 ----- ----- -----
3 B GRB003 Bytom Odrzański SP-05003 NL02 ----- ----- -----
4 B GRB004 Danków Góra Wałowa SP-05004 SK04 ----- ----- -----
5 B GRB005 Danków SP-05005 SK04 BSK04 ----- ----- 2021
 
Współzawodnictwo roczne 2020r PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP2ALT   
środa, 03 lutego 2021 09:01

31 stycznia 2021 upłynął termin uzupełniania danych do współzawodnictwa rocznego i zgodnie z regulaminem ogłaszamy wyniki za rok 2020, który wypadł skromniej niż w latach ubiegłych.

Współzawodnictwo roczne RYCERSKIE 2020

 

Stan współzawodnictwa  (36)  - stacje indywidualne i klubowe
LP Znak Imię QTH QSO
1 SP6BBE Zbigniew Dubiecko 532
2 SP2ALT Wojciech Chojnice 378
3 SP2KFQ Kl. Łączności Chojnice 351
4 SQ5AAJ Janusz Warszawa 267
5 SP4SHW Jerzy Olsztyn 242
6 SP8UFY Wojciech Lublin 221
7 SQ8KJC Agnieszka Miłocin 193
8 SP2RTA Karol Chojnice 179
9 SQ8JCB Mariusz Łuków 145
10 SP4GDC Romuald Nidzica 118
11 SQ6ELK Marek Wrocław 113
12 SP3QFV Wojciech Rzgów 110
13 SP6GF Marek Głogów 94
14 SP7ITS Wiesław Smardzewice 89
15 SP8LEP Artur Pasieka 77
16 SQ2GCO Zbigniew Malbork 71
17 SQ9OUM Bogdan Bytom 68
18 SP7PTM Szk. Kl. Kr. Tomaszów Mazowiecki 51
19 SQ2AHL Tadeusz Inowrocław 38
20 SP7MFU Andrzej Kielce 36
21 SP6KEP KL.KF Leśnica 30
22 SQ4IOH Kazimierz Olsztyn 25
23 SP6TGI Jan Lubań Śląski 23
24 SP8ONB Jacek Dzierzkowice 18
25 SQ6ZP Tadeusz Zgorzelec 17
26 SQ7RF Robert Skierniewice 14
27 SQ6NSG Adam Głogów 14
28 SP3J Janusz Jarocin 12
29 SP7WLU Wojciech Łódź 11
30 SP2GUC Eugeniusz Chojnice 5
31 SP3DWH Zygmunt Wolsztyn 2
32 SQ5SUL Cezary Białołęka Dworska 2
33 SP3PWL Wolsztyński Kl.Kr. Wolsztyn 2
34 SP6TRX Ireneusz Głogów 2
35 SP2TMT Klub Kf PZK Toruń 1
36 SQ7JS Janusz Urbanice 1

 

Współzawodnictwo roczne KASZTELAŃSKIE 2020

Stan współzawodnictwa  (35)  - stacje indywidualne i klubowe
LP Znak Imię QTH Zamki
1 SQ9MDF Leszek Zawiercie 156
2 SQ9ITA Marcin Zawiercie 94
3 SP5IDK Mirosław Warszawa 70
4 SQ6NSG Adam Głogów 50
5 SP6GF Marek Głogów 49
6 SP5XTY Dariusz Nasielsk 43
7 SP6ARD Rafał Lubin 43
8 SQ5GLB Marek Warszawa 37
9 SP6TGI Jan Lubań Śląski 30
10 SQ9OUM Bogdan Bytom 26
11 SP3QFV Wojciech Rzgów 26
12 SP3PMA Klub Kr. Gwarek Konin 26
13 SP6TRX Ireneusz Głogów 17
14 SP7TEC Adam Piotrków Trybunalski 15
15 SQ8JCB Mariusz Łuków 11
16 SQ4IOH Kazimierz Olsztyn 10
17 SP6GNK Piotr Duszniki Zdrój 9
18 SP9RTZ Marian Borowce 8
19 SP6JQF Zenon Wrocław 8
20 SQ6ILJ Jakub Wrocław 8
21 SP2ROB Robert Bydgoszcz 7
22 SP1MVG Krzysztof Szczecin 7
23 SP5DU Krzysztof Warszawa 7
24 SP9WZO Bronisław Cieszyn 7
25 SP4YLA Julita Olsztyn 7
26 SP9KVZ RK Borowce 4
27 SP9YFF Radioklub Wojkowice 4
28 SP2ALT Wojciech Chojnice 3
29 SP2RTA Karol Chojnice 3
30 SP9YJC KL. KF Zawiercie 1
31 SP8UFY Wojciech Lublin 1
32 SP3PGS Radio Klub Krobia Krobia 1
33 SP6OPZ Henryk Pisarzowice 1
34 SQ3F Leszek Kuźniki 1
35 SP6FVP Sylwester Wrocław 1


Nagrody w tym roku w postaci grawertonu, statuetki lub pucharu zgodnie z regulaminem otrzyma  po raz kolejny Zbigniew SP6BBE i nowy lider klasyfikacji, po raz pierwszy od wielu lat - Leszek SQ9MDF. Nagrody wręczymy na Zjeździe Kasztelańskim we wrześniu 2021r.

Zbyszkowi i Leszkowi gratulujemy!

 
Komunikat XIV Zjazdu Kasztelańskiego nr 7 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP4FDH, SQ9OUM   
środa, 02 września 2020 20:04

AKCJA DYPLOMOWA Z OKAZJI XIV ZJAZDU KASZTELAŃSKIEGO BRACTWA ZAMKOWEGO

Regulamin dyplomu

1. Warunkiem uzyskania dyplomu jest zdobycie min.50 pkt.
2  Każda łączność z stacją terenową pracującą z zamku, fortu, grodu, punktu oporu lub gminy daje 1 pkt
3. Łączności należy przeprowadzić w dniach od 7 do 14 września br.
4. Łączność z daną stacją można powtarzać na innych pasmach i emisjach oraz podczas aktywacji kolejnych obiektów.
5. Pasma i emisje przeznaczone dla łączności amatorskich.
5. Zgłoszenia  z wykazem  przeprowadzonych łączności drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
6. Weryfikacji zgłoszeń na dyplom dokonają organizatorzy.
7. Dyplom zostanie wydany w formie elektronicznej.

Wykaz stacji przydzielających punkty:
SQ5GLB, SP2ALT, SP2LQP, SP2RTA, SP9RTZ, SP5L,
SQ5MOV, SP5JCX, SP5JCM, SP5XTY, SP5IDK, SP5QWW,
SQ4IOH, SP4YLA, SQ9OUM, SP7TEC, SQ8JCB, SQ8JCN,
SP6TRX, SP4FDH, SP4MAZ, SP2ROB, SP8UFY, SP5DU,
SP6TGI, SQ5JD, SQ5BT, SP9WZO, SQ8LUN, SQ8KJC,
SP3QFV, SP5UUD.

Wzór dyplomu:

Poprawiony: środa, 09 września 2020 10:48
 
Komunikat XIV Zjazdu Kasztelańskiego nr 6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez SP4FDH   
środa, 02 września 2020 18:09

Z dniem 31.08.2020 oficjalnie została zamknięta lista uczestników XIV Zjazdu Kasztelańskiego Bractwa Zamkowego który odbędzie się w terminie 11-13.09.2020 Ośrodek Wypoczynkowy „MAZURIA” w Rybitwach nad jez. Roś.

W sumie będzie nas 40 osób + 2 osoby które przybędą na uroczystą kolację :-)

Ze względu na zaostrzoną sytuację epidemiczna w Polsce związaną z COVID-19 ośrodek decyzją Pani kierownik zgodnie z obowiązującymi terenowymi przepisami jest zamknięty dla osób z zewnątrz/zwiedzających. Na terenie mogą przebywać tylko osoby zarejestrowane co podnosi poziom bezpieczeństwa. Proszę się do tego dostosować.

Proszę o zachowanie społecznego odstępu i zdrowego rozsądku.

Istnieje jeszcze możliwość przyjazdu na nasz zjazd. Proszę tylko o zdecydowaną decyzję w realnym terminie żeby dokonać opłat dokonać rezerwacji itd.

Jeżeli ktoś chciałby przyjechać wcześniej proszę o kontakt w celu ustalenia szczegółów z kierownikiem z Panią Danutą
tel. 515 927 030 lub 87 423 47 88

Ramowy plan zjazdu wygląda następująco (może nastąpić pewne przesunięcie):

11.09.2020 (piątek):
przyjazd od godziny 08.00
czas wolny
biesiada 19.00 – 23.00

12.09.2020 (sobota):
śniadanie od godziny 07.00 - 08.00
wyjazdy, aktywacje czas wolny, plażing itd. :)
uroczysta kolacja 17.00 – 23.00

13.09.2020 (niedziela)
śniadanie od godziny 07.00 – 8.00
zakończenie zlotu godzina 10.00

Ośrodek zapewnia podstawowe wyposażenie pokoi i domków: pościel, lodówkę, czajnik kpl. naczyń – Oprócz ręczników! inne formalności będą załatwiane na miejscu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 33
Valid XHTML and CSS.